بازگشت طلای جهانی از اوج

کد خبر : 15544
25 فروردین 1403 - 12:01

قیمت طلا در روز جمعه به اوج 2400 دلار رسید و در آستانه چهارمین افزایش پیاپی هفتگی قرار دارد. تشدید تنش‌ها در خاورمیانه تمایل سرمایه‌گذاران به طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده است.

به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با 1.19 درصد کاهش به 2344 دلار و 37 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک افزایش 0.06 درصدی به 2374 دلار و 10 سنت رسیده است.
قیمت پلاتین هم در روز جمعه به 1000 دلار در هر اونس رسید که بالاترین رقم طی 4 ماه گذشته بود.

تحلیلگران عقیده دارند با وجود افزایش شاخص دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا، قیمت طلا هم رو به افزایش است که می‌تواند حاکی از بالا رفتن تقاضا برای این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن باشد.

واشنگتن اعلام کرد حمله احتمالی و قریب‌الوقوع ایران به رژیم صهیونیستی می‌تواند یک تهدید واقعی و جدی باشد و کاخ سفید به تمام تعهدات خود برای دفاع از این رژیم پایبند است.

تمایل برای خرید طلا معمولاً در زمان بی‌ثباتی‌های اقتصادی و ژئوپلیتیکی افزایش می‌یابد.
افزایش اخیر قیمت طلا علیرغم کاهش احتمال پایین آمدن زودهنگام نرخ بهره فدرال رزرو اتفاق افتاده است.

در این بین، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز پیش ‌بینی خود از قیمت طلا در پایان سال جاری میلادی را از 2300 دلار تا 2700 دلار افزایش داده است.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.28 درصد افزایش به 28 دلار و 33 سنت رسید و پلاتین با یک کاهش 0.66 درصدی 976 دلار و 74 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

منبع: تسنیم

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۳۲۸۶ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا