واکنش وزیر اقتصاد به ماجرای مسدودسازی حساب ۴۰۰ طلافروش

کد خبر : 14735
17 بهمن 1402 - 13:11

وزیر اقتصاد به ماجرای مسدود سازی حساب ۴۰۰ فروشنده صنف طلا و جواهر ورود کرد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران؛ روز گذشته نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران در دفاع از اعضای این صنف در میز خدمت مالیاتی که در مسجد حضرت امام خمینی(ره) بازار تهران با حضور وزیر اقتصاد و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شده بود، ضمن بیان مشکلات و چالشهای مالیاتی این صنف خواستار حل مشکل مسدودسازی حسابهای بانکی فروشندگان طلا با توجه به نزدیکی ایام پایانی سال شده بود.

بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر نیز در این نشست گفت: صنعت طلا جزو صنایعی است که به دلیل نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال‌های گذشته تضعیف شده است.

او افزود: مشکلات زیادی در حوزه مالیات در این بخش از جمله ضریب مالیاتی وجود دارد که باعث شده معاملات فعالان این صنف تحت شعاع قرار گرفته و حساب‌های آن‌ها مسدود شود.

بذرافشان اظهار کرد: ۴۰۰ حساب فعالان این صنف مسدود شده و صاحبان آن‌ها به دلیل افزایش قیمت طلا تا چهار میلیارد تومان نیز زیان دیده اند.

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در پاسخ به مطرح شدن ابهاماتی درخصوص مسدود شدن حساب ۴۰۰ طلا فروش در روزهای گذشته گفت: این نکته ای که اشاره شد محدود کردن ابزارهای کار کسبه و فعالان اقتصادی به شمار می رود که درست نیست، این گونه اقدامات محدود کننده باید آخرین مرحله ای باشد که پس از هشدارها اعمال شود.

وی افزود: درباره ۴۰۰ حسابی که گفته شد، مسدود شده اند هر چند موضوع در زیرمجموعه وزارت اقتصاد نیست، اما به عنوان تسهیلگر ارتباط دولت با بخش خصوصی، فهرست این ۴۰۰ حساب را ( در روز سه شنبه هفته جاری) به دفتر بنده در وزارت اقتصاد ارسال کنند تا روز چهارشنبه آن را به نهاد نظارتی منتقل می کنیم.

خاندوزی در خاتمه گفت: درباره آن تعدادی که به هر دلیل و اتهام حسابشان مسدود شده، دستگاه نظارتی تعیین تکلیف کند تا گره از کار آنها باز شود.

 

انتهای پیام

 

 

 

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۲۲۹۷ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا