تنش‌های غرب آسیا عامل موثر بر قیمت طلا

کد خبر : 14739
17 بهمن 1402 - 15:11

بازار طلا اکنون بیشتر تحت تاثیر تنش‌های غرب آسیاست و اونس جهانی همچنان بالای 2 هزار دلار معامله می‌شود.

به گزارش رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت و از کمترین رقم 2 هفته گذشته فاصله گرفته زیرا ارزش دلار و اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا افت کرد.

هر اونس طلا به 2027.85 دلار افزایش یافته است. قیمت طلا دیروز به کمترین رقم از 25 ژانویه افت کرده بود.

شاخص دلار امروز 0.1 درصد افت کرد و سوددهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا هم به 4.1250 درصد رسید و باعث شد طلا برای مالکان ارزهای دیگر جذاب‌تر شود.

در حال حاضر، بیشترین چیزی که بر قیمت طلا تاثیر دارد، تنش‌های غرب آسیاست زیرا در زمان درگیری‌های سیاسی، طلا به عنوان دارایی امن محسوب می‌شود.

آجای کدیا، تحلیلگر بازار طلا می‌گوید، بانک مرکزی آمریکا از کاهش نرخ بهره در ماه مارس عقب‌نشینی کرده و آمارهای اقتصادی قوی آمریکا دلیلی برای تقویت قیمت طلا نگذاشته است مگر همین تنش‌های خاورمیانه.

بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه نرخ بهره را تغییر نداد و از کاهش نرخ بهره در ماه مارس عقب‌نشینی کرد اما اشاره‌ای هم به افزایش احتمالی نرخ بهره برای طولانی‌مدت نداشت حالا با انتشار این  گزارش، مشخص نیست که نرخ بهره چه تغییری خواهد داشت.

تاجران روی 4 کاهش 0.25 درصدی نرخ بهره در سال 2024 حساب کرده‌اند اما قبلا انتظار 6 کاهش نرخ بهره را داشتند. از طرفی احتمال کاهش در ماه می هم بیشتر شده است.

در حال حاضر، سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات سخنران فدرال رزرو در این هفته هستند تا سرنخ‌های بیشتری در مورد زمان کاهش نرخ بانکی این کشور بیابند.

پایان پیام

منبع: فارس

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۱۸۳۰ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا