طلای جهانی از پرواز جا ماند!

کد خبر : 14338
27 دی 1402 - 11:10

بهای جهانی طلا امروز چهارشنبه پس از افت یک درصدی در روز گذشته پیرو سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا با ثبات نسبی همراه بوده است.

به گزارش رویترز، قیمت طلا بیش از یک درصد در روز سه‌شنبه به خاطر افزایش ارزش دلار و بالا رفتن سود اوراق قرضه فدرال رزرو آمریکا پس از سخنرانی رئیس این بانک در مورد نرخ بهره، کاهش یافت.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.07 درصد کاهش به 2027 دلار و 1 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.01 درصدی به 2029 دلار و 90 سنت رسیده است.

در شرایطی که بالا رفتن شاخص دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا بر قیمت طلا فشار می‌آورد، تنش‌های ژئوپلیتیکی تمایل برای خرید طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده و مانع کاهش بیش از حد قیمت آن می‌شود.

شاخص دلار حدود یک درصد افزایش یافته و به بالاترین رقم طی یک ماه گذشته رسیده است. بدین ترتیب خرید طلا برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌شود.

کریستوفر والر رئیس فدرال رزرو آمریکا در سخنرانی خود در روز گذشته گفت بانک مرکزی نباید برای پایین آوردن نرخ بهره عجله کند و باید مطمئن شود کاهش تورم ادامه‌دار خواهد بود.
انتظار می‌رود فدرال رزرو سیاست‌های پولی خود را در اجلاس 30 و 31 ژانویه بدون تغییر نگه دارد. تاجران 67 درصد احتمال می‌دهند روند کاهش نرخ بهره از ماه مارس آغاز شود.
از طرف دیگر مقامات بانک مرکزی اروپا هم امید برای کاهش زود هنگام نرخ بهره را با اظهارات سختگیرانه خود ناامید کرده‌اند.

قیمت نقره امروز با 0.45 درصد کاهش به 22 دلار و 99 سنت رسید و پلاتین با 0.46 درصد کاهش 895 دلار و 82 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

منبع: تسنیم

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۱۸۱۱ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا