تداوم روند افزایشی اونس طلا

کد خبر : 14286
25 دی 1402 - 12:10

قیمت جهانی طلا امروز دوشنبه برای سومین روز معاملاتی متوالی افزایش یافت و به دلیل جذابیت پناهگاه امن ناشی از درگیری در خاورمیانه و گمانه زنی ها برای کاهش زودهنگام نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، بالاتر از سطح ۲۰۵۰ دلار باقی ماند.

به گزارش رویترز، قیمت طلا در روز دوشنبه افزایش یافته و بالاتر از سطح 2050 دلار قرار دارد. تمایل برای خرید این فلز گرانبها به عنوان یک پشتوانه ایمن به دنبال افزایش تنش‌ها در خاورمیانه و احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، بالا رفته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.27 درصد افزایش به 2054 دلار و 60 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.31 درصدی به 2058 دلار رسیده است.

جنگ بین رژیم صهیونیستی و حماس به صدمین روز خود رسیده و حملات بی‌وقفه رژیم صهیونیستی به غزه ادامه دارد. یمن هم تهدید کرده پاسخ حمله هوایی آمریکا به مواضع خود را خواهد داد. بدین ترتیب تنش‌ها در خاورمیانه بالا گرفته است.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز جمعه نشان داد قیمت تولیدکننده در این کشور به طور غیر منتظره‌ای در ماه دسامبر کاهش یافته است. بدین ترتیب سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا پایین می‌آید.

تاجران احتمال می‌دهند نرخ بهره فدرال رزرو 166 واحد در سال جاری میلادی کاهش یابد. این تاجران 79 درصد احتمال می‌دهند روند کاهش نرخ بهره از ماه مارس آغاز شود.

تحلیلگران فنی رویترز تخمین می‌زنند قیمت طلا بالاتر از 2060 دلار تثبیت شود و تا محدوده 2071 و 2079 دلار افزایش یابد.

قیمت نقره امروز با 0.45 درصد افزایش به 23 دلار و 44 سنت رسید و پلاتین با 0.47 درصد افزایش 915 دلار و 90 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

 

منبع: تسنیم

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۲۶۹ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا