ماندگاری اونس طلا در کانال 2000 دلاری

کد خبر : 13317
6 آذر 1402 - 18:09

قیمت طلا امروز با افت ارزش دلار به کمترین رقم در 2 ماه گذشته و انتظار عدم افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا با افزایش همراه بود.

به گزارش رویترز، با توجه به کاهش ارزش دلار و پیش‌بینی پایان چرخه افزایش نرخ بهره، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی به بالاترین رقم 6 ماه گذشته رسید.

البته اکنون تمرکز بر آمارهای تورم آمریکاست که آخر این هفته منتشر خواهد شد.

هر اونس طلا (معادل 31.132گرم) در بازارهای جهانی با 14 دلار و 35 سنت افزایش 2015.17 دلار فروخته شد.

کایل رودا، تحلیلگر بازار مالی معتقد است، آنچه در حال حاضر طلا را حرکت می‌دهد، کاهش ارزش دلار آمریکا به دلیل آمارهای اخیر است.

رودا افزود: «آمارهای اقتصادی که این هفته از آمریکا منتشر شد هم به لحاظ رشد اقتصادی و هم به لحاظ تورم مشخص می‌کند که قیمت طلا بالای 2 هزار دلار باقی بماند.»

شاخص دلار در برابر رقبایش 0.1 درصد کاهش یافت که از پایین‌ترین رقم 2 ماه گذشته که هفته گذشته ثبت شد، فاصله چندانی ندارد و قیمت طلا را برای مالکان ارزهای دیگر ارزان‌تر ساخت.

بازار بر ارقام تولیدناخالص داخلی سه ماه سوم آمریکا که فردا و شاخص قیمت مصرف‌کننده که پنج شنبه منتشر خواهد شد، تمرکز کرده است.

آمارهای اخیر نشانه‌هایی از کند شدن تورم در آمریکا نشان می‌دهد و انتظارات را تقویت کرده که فدرال رزرو می‌تواند زودتر از انتظار کاهش سیاست‌های انبساطی را آغاز کند.

تاجران به شدت انتظار دارند که بانک مرکزی آمریکایی نرخ بهره را در ماه دسامبر تغییر ندهد، در حالی‌که 60 درصد منتظر کاهش آن در ماه می هستند.

کاهش نرخ بهره، هزینه‌های نگهداری طلا به عنوان دارایی بدون بهره را کاهش می‌دهد.

پایان پیام

منبع: فارس

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۶۶۷ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا