اونس طلا در کانال 2 هزار دلاری ماندگار شد

کد خبر : 13244
1 آذر 1402 - 16:09

کاهش ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری و پیش‌بینی توقف چرخه افزایش نرخ بهره در آمریکا، قیمت طلا را در معاملات امروز بالای 2 هزار دلار نگه داشت.

به گزارش رویترز، کاهش ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و پیش‌بینی توقف چرخه افزایش نرخ بهره در آمریکا، قیمت طلا را در معاملات امروز بالای 2 هزار باقی نگه داشت.

هر اونس طلا‌(معادل 31.132گرم) با 2 دلار و 71 سنت افزایش 2001 دلار معامله شد. طلا روز گذشته به بالاترین رقم 3 هفته گذشته برابر با 2007.29 دلار در هر اونس رسیده بود.

مت سیپسون، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «کاهش ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه، سود واضحی برای قیمت طلا دارند و تمام اینها به لطف آمارهای اقتصادی ملایم آمریکا بوده است که احتمال نخستین کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در سال 2024 را تقویت کرده است.»

وی افزود، حرکت کاهشی دلار آمریکا بیش از حد طولانی به نظر می‌رسد و با توجه به اینکه یک تعطیلات 4 روزه در آمریکا در پیش است، طلا در حال حاضر فاقد شرایط لازم برای اینکه بالای 2 هزار دلار بماند، است.

ارزش دلار در برابر ارزهای رقیبش 0.1 درصد افزایش یافت اما در نزدیکی کمترین رقم بیش از 2 ماه و نیم اخیر قرار دارد.

هرچه ارزش دلار کمتر باشد، قیمت طلا برای مالکان ارزهای دیگر گران‌تر می‌شود.

مقامات فدرال رزرو در آخرین نشست سیاست‌گذاری خود موافقت کردند «با دقت» پیش بروند و تنها در صورتی نرخ بهره را افزایش دهند که در کنترل تورم پیشرفت وجود داشته باشد.

بازارها در حال حاضر 60 درصد احتمال می‌دهند که نرخ بهره تا ماه می حداقل 25 درصد کاهش یابد. کاهش نرخ بهره، هزینه‌های نگهداری طلا را کاهش می‌دهد.

در عین حال، صادرات طلای سوئیس در ماه اکتبر به بالاترین میزان از ماه می رسیده، زیرا ارسال به هند برای تامین تقاضا در جریان فستیوال‌های داخلی این کشور بالا رفته است.

پایان پیام

 

منبع: فارس

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۳۰۷ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا