طلای جهانی گرفتار سطح کلیدی

کد خبر : 12569
9 آبان 1402 - 15:08

طلای جهانی امروز سه‌شنبه پیش از نشست‌های بانک مرکزی این هفته که بینش‌هایی درباره اقتصاد جهانی و چشم‌انداز سیاست‌ها ارائه می‌دهد، ثابت ماند.

در حالی که سرمایه‌گذاران در بحبوحه بحران خاورمیانه به‌ دنبال امنیت بودند، طلا روز جمعه به ۲۰۰۹ دلار و ۲۹ سنت در هر اونس رسید که بالاترین رقم از اواسط ماه مه بود. شتاب برای ایمنی باعث شد تا طلا از قیمت ۱۸۰۹ دلار و ۵۰ سنت در ۶ اکتبر افزایش یابد و طلا را در مسیر رشد ۸ درصدی در این ماه قرار داد که بیشترین میزان از نوامبر ۲۰۲۲ است.

کایل رودا، تحلیلگر بازار مالی در Capital اظهار کرد که بازگشت به زیر ۲۰۰۰ دلار بسیار جزئی و قیمت همچنان نشان‌دهنده خطرات تشدید درگیری است. تمرکز سرمایه‌گذاران این هفته بر تصمیم سیاست پولی فدرال رزرو ایالات‌متحده در روز چهارشنبه و پس از آن گزارش ماهانه مشاغل ایالات‌متحده در روز جمعه است.

انتظار می‌رود بانک ژاپن در نشست روز سه‌شنبه پیش‌بینی‌های تورم خود را اصلاح کند و تغییرات بیشتری را در کنترل بازده اوراق قرضه خود مورد بحث قرار دهد.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات، نقره با ۰.۶ درصد کاهش به ۲۳.۱۷ دلار رسید و پلاتین ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۲۸.۵۸ دلار رسید که هر دو افزایش ماهانه داشتند. پالادیوم با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۱۲۴ دلار و ۶۹ سنت رسید و در این ماه بیش از ۹ درصد کاهش داشت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۴۷۷ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا