تداوم رشد طلا در پی تشدید بحران خاورمیانه

کد خبر : 12474
29 مهر 1402 - 10:07

قیمت جهانی طلا در روز جمعه در پی تشدید بیشتر در مناقشه خاورمیانه و رشد تقاضا برای طلا به عنوان پناهگاه امن برای دومین بار متوالی هفتگی صعود کرد.

به گزارش رویترز، طلا در روز گذشته برای اولین ماه از ماه اوت دوباره به 2000 دلار رسید که بالاترین قیمت طی سه ماه گذشته بود. افزایش نگرانی در مورد گسترش جنگ خاورمیانه و تردید فدرال رزرو آمریکا برای بالا بردن دوباره نرخ بهره سرمایه‌گذاران را به‌سمت این فلز گرانبها سوق داده است.

تمایل به طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن طی سال‌های اخیر به‌دلایل مختلفی زیر سؤال رفته بود، اما زمان نشان می‌دهد این فلز گرانبها هنوز هم ایمن‌ترین سرمایه‌گذاری در زمان بی‌ثباتی‌های اساسی است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.35 درصد افزایش به 1981 دلار و 40 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.70درصدی به 1994 دلار و 40 سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند ترکیبی از بی‌ثباتی‌های ژئوپولیتیکی و اقتصادی می‌تواند بر تورم و نرخ بهره تأثیر بگذارد و تمایل به طلا را افزایش دهد.

افزایش قیمت طلا تا 2000 دلار تا حدی نتیجه کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا بود.

میان سایر فلزات گرانبها قیمت نقره با 2.05 درصد افزایش به 23 دلار و 50 سنت رسید و پلاتین با 0.50 درصد افزایش 899 دلار و 61 سنت معامله می‌شود.

 

انتهای پیام

منبع: تسنیم

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۱۸۸۲ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا