طلای جهانی خیال افزایش ندارد

کد خبر : 12233
9 مهر 1402 - 17:07

افزایش ارزش دلار آمریکا و افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا برای بازار طلا به نظر می‌رسد قیمت‌ هفته را در پایین‌ترین سطح ۶.۵ ماهه به پایان رساند و با توجه به اینکه بانک مرکزی ایالات‌متحده سیاست محدودکننده پولی خود را برای آینده قابل پیش‌بینی حفظ می‌کند، ممکن است ضعف بیشتری در راه باشد.

این یک نقطه ضعف سه گانه برای طلاست زیرا این فلز گرانبها قیمت‌های کمتری را برای ماه، سه ماهه و هفته را خواهد داشت. هر اونس طلا در ماه دسامبر آخرین بار به قیمت ۱۸۶۵ دلار و ۴۰ سنت معامله شد که نسبت به جمعه گذشته تقریباً ۴ درصد کاهش داشت. فلز زرد بدترین هفته خود از ژوئن ۲۰۲۱ را می‌بیند.

در عین حال، طلا شاهد بدترین زیان ماهانه خود از ماه فوریه است که نشان‌دهنده پایین‌ترین میزان در سال تاکنون است. قیمت طلا در سه ماه گذشته ۳.۳ درصد کاهش داشته است.

بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا به بالاترین سطح خود از اکتبر ۲۰۰۷ یعنی بالای ۴.۶ درصد رسید. در همین حال، شاخص دلار آمریکا به بالای ۱۰۶ واحد صعود کرد و به بالاترین حد خود از اواخر نوامبر رسید.

کوین گریدی، رئیس فیوچرز و آپشن فینیکس اظهار کرد که طلا نسبتاً خوب نگه داشته است اما سرمایه‌گذاران اکنون به این واقعیت دست پیدا کرده‌اند که فدرال رزرو قرار نیست به این زودی نرخ‌های بهره را پایین بیاورد. نرخ‌های بالاتر به طلا آسیب می‌زند.

اگرچه قیمت طلا در هفته گذشته کاهش قابل‌توجهی داشته است اما برخی از تحلیلگران انتظار دارند که قیمت‌ها انتظار کاهش بیشتر داشته باشد و پایین‌ترین سطح سال را کمی بالای ۱۸۰۰ دلار در هر اونس به عنوان هدف اصلی بعدی مورد توجه قرار داده‌اند.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، با ادامه نزول شاخص‌های سهام و افزایش بازدهی بلندمدت، کاهش بیشتر قیمت خواهد بود.

انتهای پیام

 

منبع: ایسنا

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۵۸۸ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا