اونس طلا به کانال 1800 دلار کاهش می یابد؟

کد خبر : 11945
22 شهریور 1402 - 14:06

قیمت طلا به دنبال افزایش ارزش دلار در آستانه انتشار اطلاعات تورم آمریکا کاهش یافته است.

به گزارش رویترز، قیمت طلا به دنبال افزایش ارزش دلار در آستانه انتشار اطلاعات تورم آمریکا کاهش یافته است. پایین آمدن ارزش دلار در روزهای گذشته تا حدی از بازار طلا حمایت کرده بود، اما ارزش دلار باز هم افزایش یافته است.

احتمال تورم بالا در آمریکا و ادامه روند افزایش نرخ بهره همچنان بالاست و فشار بیشتری بر قیمت طلا در ماه‌های آینده وارد می‌کند. این شرایط قیمت طلا را طی یک سال گذشته هم تحت تاثیر قرار داده بود. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.13 درصد کاهش به 1911 دلار و 15 سنت رسید.

تیم واترر، تحلیلگر ارشد بازار تجارت KCM گفت: هر گونه افزایش در داده‌های تورم ایالات‌متحده ممکن است باعث شود طلا دوباره به زیر سطح ۱۹۰۰ دلار سقوط کند. با افزایش قیمت انرژی، انتظار می‌رود که تورم کل قوی‌تر شوند. از طرف دیگر، اگر تاثیر قیمت انرژی به اندازه‌ای زیاد نباشد، می‌توانیم شاهد کاهش بازدهی و مسیری بالاتر برای طلا باشیم.

داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده می‌تواند مواردی درباره انتظارات فدرال‌رزرو از نظر افزایش نرخ بهره‌ ارائه دهد.

بانک مرکزی اروپا همچنین انتظار دارد که تورم در سال آینده بالای سه درصد باقی بماند که این امر زمینه را برای دهمین افزایش متوالی نرخ بهره تقویت می‌کند.

شمش به افزایش نرخ های بهره بسیار حساس است، زیرا این نرخ‌ها هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهند.

وانگ تائو – تحلیلگر فنی رویترز – اعلام کرد که طلا ممکن است حمایت خود را در ۱۹۰۵ دلار در هر اونس دوباره آزمایش کند و احتمال ریزش به سمت ۱۸۹۸ دلار را نیز دارد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با یک درصد کاهش به ۲۲.۸۸ دلار رسید، پلاتین ۰.۸ درصد کاهش یافت و به ۹۰۳ دلار و ۹ سنت رسید و پالادیوم ۰.۹ درصد کاهش یافت و به ۱۲۲۹ دلار و ۷۱ سنت رسید.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۸۰۳ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا