شمش‌های طلا جامانده در قطار سوئیسی به صلیب سرخ رسید

کد خبر : 11727
5 شهریور 1402 - 18:06

رسانه‌های سوئیسی می‌گویند: 120 شمش طلایی که 4 سال پیش در یک قطار در این کشور پیدا شد، قرار است به صلیب سرخ داده شود.

گزارشات نشان می‌دهد مقامات قضایی سوئیس قصد دارند 120 شمش طلایی که 4 سال پیش در یکی از قطارها در این کشور کشف شد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به صلیب سرخ تحویل دهند.

این حجم طلا در اکتبر سال 2019 و توسط یکی از مسافران کشف شده و شامل 120 شمش طلا است. این تعداد شمش 3.7 کیلوگرم وزن و ارزش آن 220 هزار دلار برآورد شده است.

به گزارش راشاتودی پس از کشف شمش‌های مذکور، تحقیقات گسترده‌ای برای یافتن صاحب آن آغاز شد و حتی موضوع مربوط به آن در رسانه‌های سوئیس به‌طور گسترده بازتاب یافت، اما هنوز تلاش‌ها برای یافتن مالک این طلاها به نتیجه نرسیده است.

دادستانی سوئیس اعلام کرده که دیگر نمی‌خواهد منتظر بماند و برای بستن پرونده مذکور طلاهای یافت‌شده به صلیب سرخ تحویل داده خواهد شد.

در بیانیه دادستانی سوئیس آمده است؛ علی‌رغم تحقیقات گسترده و فشرده، صاحب این طلاها مشخص نشده است و به همین خاطر نه مالک آنها و نه ارتباطی بین این طلاها و نقض قانون قابل اثبات نیست. از آنجا که طلاهای مذکور در یک بسته با علامت صلیب سرخ کشف شده، ما فرض را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بر آن قرار می‌دهیم که مالک قصد داشته طلاهای مذکور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به این نهاد تحویل دهد. بنابراین طلاها به صلیب سرخ تحویل داده خواهد شد.

صلیب سرخ می‌گوید: به محض دریافت شمش‌های طلا، آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای تامین مالی فعالیت‌های خود می‌فروشد.

 

پایان پیام

 

منبع: فارس

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۶۵۵ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا