جدال در بازار طلای جهانی

کد خبر : 11516
25 مرداد 1402 - 12:05

قیمت جهانی طلا در روز چهارشنبه، یک روز پس از آنکه برای اولین بار طی یک ماه و نیم گذشته از سطح 1900 دلار پایین‌تر رفت، ثابت مانده است.

قیمت طلا امروز(چهارشنبه)، یک روز پس از شکستن سطح حمایتی کلیدی ۱۹۰۰ دلار برای اولین بار در یک تا ۱.۵ ماه گذشته ثابت ماند و بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده افزایش یافت زیرا انتظارات فدرال رزرو هنوز با چرخه انقباض پولی سریع خود به پایان نرسیده است.

بهای هر اونس طلا صبح امروز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۹۰۳ دلار و ۳۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۱۹۰۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

قیمت طلا روز سه‌شنبه به کمتر از ۱۸۹۵ دلار و ۵۰ سنت در هر اونس رسید که ضعیف‌ترین سطح آن از پایان ژوئن است زیرا بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا به بالاترین حد خود در ۱۰ ماه گذشته رسید. ایپ جان رانگ، استراتژیست بازار در IG اظهار کرد که قیمت طلا همچنان با افزایش بی‌امان بازدهی اخیر و تقویت دلار آمریکا که به نظر می‌رسد جذابیت طلا را کاهش داده و باعث گریز سرمایه‌گذاران شده است، مقابله می‌کند.

اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا کاهش را به کمترین میزان خود از ژانویه ۲۰۲۰ افزایش داد و هیچ جریان ورودی از اواخر جولای گزارش نشده است. خرده فروشی ایالات‌متحده در ماه جولای بیش از حد انتظار افزایش یافت و بر انعطاف‌پذیری اقتصاد علیرغم افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو برای مهار تورم تاکید کرد.

طبق گزارش رویترز، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس روز سه‌شنبه گفت در حالی که بانک مرکزی ایالات‌متحده در مبارزه با تورم پیشرفت‌هایی داشته است، ممکن است هنوز برای پایان کار باید نرخ‌های بهره بالاتر برود.

در بازار سایر فلزات، نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۲.۵۹ دلار در هر اونس رسید و پلاتین در ۸۸۸ دلار و ۷۵ سنت ثابت ماند. پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۲۳۸ دلار و ۶۷ سنت رسید.

انتهای پیام

 

منبع: ایسنا

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۴۸۹ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا