شیب ملایم طلا به سمت 1900دلار

کد خبر : 11509
24 مرداد 1402 - 14:05

قیمت طلا امروز(سه‌شنبه) کاهش یافت زیرا دلار از افزایش بازده اوراق قرضه و نگرانی‌های اقتصادی چین سود می‌برد و بازارها اکنون متمرکز بر اطلاعات خرده‌فروشی ایالات‌متحده هستند که می‌تواند تأثیر نرخ‌های بالاتر بر مخارج مصرف‌کننده را روشن کند.

 

بهای هر اونس طلا صبح به وقت امروز ۰.۰۶ درصد کاهش به ۱۹۰۶ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۳ درصد به ۱۹۰۵ دلار و ۲۰ سنت رسید.

دلار آمریکا که شمش را برای خریداران خارجی گران کرد، روز دوشنبه در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد اقتصاد چین به بالاترین سطح خود در بیش از یک ماه گذشته رسید و بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا نزدیک به بالاترین سطح خود از نوامبر بود.

بانک مرکزی چین به‌طور غیرمنتظره‌ای نرخ‌های سیاستی کلیدی را امروز(سه‌شنبه) کاهش داد زیرا تولید صنعتی و رشد خرده‌فروشی دومین اقتصاد بزرگ جهان کاهش یافته است. اکنون توجه به داده‌های خرده‌فروشی ایالات‌متحده و صورتجلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو ماه جولای در روز چهارشنبه معطوف شده است.

کارشناسان انتظار دارند قیمت طلا، اخیراً تحت فشار قوی دلار آمریکا، تنها در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳ افزایش یابد.

اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، با تاکید بر تمایل سرمایه‌گذاران نسبت به شمش گفت که دارایی‌های آن در روز دوشنبه ۰.۴ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد خود از ژانویه ۲۰۲۰ رسید.

بر اساس گزارش رویترز، هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۲.۶۳ دلار رسید و پلاتین ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۸۹۸ دلار و ۹۴ سنت رسید. پالادیوم با ۰.۵ درصد کاهش به ۱۲۶۲ دلار و ۷۶ سنت رسید.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۶۱۰ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا