عقب نشینی طلای جهانی

کد خبر : 11323
10 مرداد 1402 - 19:05

قیمت طلا امروز(سه‌شنبه) با افزایش ارزش دلار کاهش یافت، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر داده‌های کلیدی اقتصادی در این هفته بودند مبنی بر اینکه تا چه زمانی نرخ‌های بهره می‌تواند برای مهار تورم به افزایش ادامه دهد.

بهای هر اونس طلا ۰.۵۷ درصد کاهش به ۱۹۵۰ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا با ۰.۲۷ درصد کاهش به ۱۹۵۵ دلار و ۱۰ سنت رسید.

قیمت طلا در جولای ۲.۳ درصد افزایش یافت که بزرگترین افزایش ماهانه در چهار ماه گذشته به دلیل انتظارات برای نزدیک شدن به پایان چرخه افزایش نرخ بانک‌های مرکزی جهانی است. نرخ‌های پایین‌تر باعث افزایش تقاضا برای شمش با بازده صفر می‌شود.

آستن گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، روز دوشنبه گفت که بانک مرکزی خیلی خوب در جهت کاهش تورم بدون ایجاد رکود اقتصادی عمل می‌کند و داده‌ها را زیر نظر خواهد گرفت تا قضاوت کند که آیا انقباض بیشتر پولی ماه سپتامبر مناسب خواهد بود یا خیر.

بر اساس گزارش رویترز، تورم در حال کاهش است اما سوال این است که آیا روند کاهش تورم برای بانک‌های مرکزی سراسر جهان اتفاق می‌افتد. تیم واتر، تحلیلگر ارشد بازار در KCM Trade گفت: داده‌های اشتغال در ایالات‌متحده در اواخر این هفته نشانگر کلیدی برای انتظارات نرخ بهره فدرال رزرو خواهد بود و هرگونه غافلگیری صعودی می‌تواند به معامله‌گران یادآوری کند که افزایش بیشتر نرخ همچنان یک احتمال باقی مانده است که بر طلا تأثیر می‌گذارد.

در بازار سایر فلزات گرانبها، نقره با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۴.۶۴ دلار در هر اونس رسید. پلاتین با ۰.۳ درصد کاهش به ۹۴۶ دلار و ۴۷ سنت رسید و پالادیوم ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۱۲۷۴ دلار و ۵۴ سنت رسید.

 

انتهای پیام

 

منبع: ایسنا

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۴۷۷ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا