گرما به بازار طلای جهانی رسید

کد خبر : 11259
2 مرداد 1402 - 15:05

قیمت طلا در معاملات اولیه امروز(دوشنبه) افزایش یافت زیرا سرمایه‌گذاران منتظر نشست کلیدی فدرال رزرو ایالات‌متحده بودند که ممکن است منجر به توقف افزایش نرخ بهره بانک مرکزی پس از جولای شود.

بهای هر اونس طلا صبح امروز با  ۲۷. ۰ درصد کاهش به ۱۹۵۸ دلار و ۲۰ سنت رسید، طلا در هفته گذشته نزدیک به ۰.۳ درصد افزایش یافت. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱۴ درصد کاهش به ۱۹۵۹ دلار و ۲۰ سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا ثابت و نزدیک به اوج یک هفته‌ای خود در ۲۰ جولای بود و رشد طلا را محدود کرد زیرا دلار قوی‌تر این فلز را برای دارندگان سایر ارزها گران‌تر می‌کند.

در این هفته، تصمیمات فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا (ECB) و بانک ژاپن (BOJ) همه در بازه زمانی چهارشنبه تا جمعه اتخاذ می‌شود.

نرخ بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش می‌دهد. اقتصاددانان نظرسنجی رویترز اظهار کردند که انتظار می‌رود که بانک ژاپن سیاست پولی و کنترل سود خود را بدون تغییر نگه دارد.

تقاضای فیزیکی طلا در هند در هفته منتهی به ۲۱جولای متوقف شد، در حالی که شمش در چین با قیمت بالا فروخته شد.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن از ۹۱۳.۸ تن در ۲۰ جولای با افزایش ۰.۵۷ درصدی به ۹۱۹ تن در ۲۱ جولای رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۴.۶۴ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۹۵۹ دلار و ۹۴ سنت آمریکا رسید در حالی که پالادیوم تغییر چندانی نداشت و به ۱۲۸۹ دلار و ۸۳ سنت رسید.

انتهای پیام

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۱۲۹۳ بازدید بدون دیدگاه

برچسب ها

اونسطلا

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا