رشد تقاضا بهای اونس طلا را تقویت کرد

کد خبر : 11190
27 تیر 1402 - 13:04

قیمت طلا امروز (سه‌شنبه) با افت ارزش دلار افزایش یافت، این درحالیست که معامله‌گران منتظر داده‌های اقتصادی از ایالات‌متحده بودند تا هرگونه تاثیر بر مسیر انقباض پولی فدرال رزرو ایالات‌متحده را ارزیابی کنند.

بهای هر اونس طلا صبح امروز با ۴۳. ۰  درصد افزایش به ۱۹۵۸ دلار و ۸۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۲ درصد افزایش به ۱۹۵۹ دلار و ۸۰ سنت رسید.

دلار حدود پایین‌ترین سطح یک سال اخیر متزلزل شد و دلار ضعیف‌تر، طلا را برای دارندگان سایر ارزها ارزان‌تر می‌کند.

معاملات آتی نرخ بهره نشان داد که بازارها با افزایش ۲۵ واحدی دیگر نرخ بهره در نشست ۲۵ تا ۲۶ جولای فدرال رزرو، قیمت‌گذاری کنند. نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که انتظار ندارد اقتصاد ایالات‌متحده وارد رکود شود. سرمایه‌گذاران انتظار دارند که بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان با چرخه افزایش نرخ خود بیشتر پیش بروند زیرا آنها تلاش می‌کنند تورم را به ۲ درصد کاهش دهند که به ترتیب در ژوئن ۵.۵ و در ماه مه ۸.۷ درصد بود.

سرمایه‌گذاران همچنین مراقب داده‌های خرده‌فروشی ایالات متحده برای ژوئن در اواخر روز خواهند بود، در حالی که داده‌های ضعیف اقتصادی چین که روز گذشته منتشر شد همچنان بر احساسات تأثیر می‌گذارد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۴.۸۷ دلار رسید، پلاتین ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۹۸۲ دلار و ۴۳ سنت رسید و پالادیوم با ۱.۱ درصد افزایش به ۱۲۹۸ دلار و ۳۰ سنت رسید.

انتهای پیام

 

منبع: ایسنا

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۶۶۸ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا