رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران مطرح کرد؛

تداوم رکود بازار طلا در ماه محرم / قیمت‌ها تغییر زیادی نمی‌کند

کد خبر : 11221
27 تیر 1402 - 19:04

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: به نظر می‌رسد بازار طلا و سکه تا پایان ماه حدود پنج درصد نوسان قیمت داشته باشد.

نادر بذرافشان اظهار کرد: بازار سکه و طلا از ابتدای امسال با رکود مواجه شد در ماه شوال به مدت دو هفته بازار رشد نسبی پیدا کرد اما پس از آن در طی این چندماه این کاهش تقاضا و رکود شدت پیدا کرده است.

وی افزود: کاهش قیمت طلا باعث شده است رکود و کاهش تقاضا اتفاق بیفتد.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران با بیان اینکه فاصله گرفتن طلافروشان از خرید طلا صحت ندارد، گفت: طلا فروشان بر اساس میزان فروش خود، خرید می‌کنند، زمانی که مبادله‌ای انجام نشود، طبیعی است آن‌ها نیز خریدشان را کاهش می‌دهند.

بذرافشان خاطرنشان کرد: تقاضا برای خرید طلا، کاهش ۴۰ درصدی داشته است؛ ثبت‌نام خودرو، کاهش قیمت طلا و سکه، اخبار سیاسی و اقتصادی از عوامل اصلی کاهش تقاضا بوده است.

وی تاکید کرد: کاهش قدرت خرید مردم همچنین انتظار مردم برای ریزش قیمت طلا و سکه از دیگر دلایل کاهش تقاضا در این بازار است؛ از ابتدای امسال قیمت طلا و سکه نزدیک به ۱۵ درصد کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار سکه و طلا در روزهای آتی، اظهار کرد: با توجه به اینکه قیمت طلا و سکه طی سه ماه هر هفته ریزش داشته و قیمت‌ها ثبات نسبی داشته است، نمی‌توان انتظار کاهش یا افزایش قابل توجه قیمت‌ها را داشت.

بذرافشان تاکید کرد: با توجه به نوسانات انس جهانی، قیمت ارز در کشور و تقاضای فعلی به نظر می‌رسد بازار سکه و طلا تا پایان ماه بین یک تا پنج درصد نوسان قیمت داشته باشد.

منبع: ایمنا

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۱۴۱۳ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا