رنگ پریدگی طلا در بازارهای جهانی

کد خبر : 11178
26 تیر 1402 - 13:04

قیمت طلا امروز(دوشنبه) با افزایش ارزش دلار کاهش یافت، اگر چه سرمایه‌گذاران بر روی توقف فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره تمرکز می‌کنند.

بهای هر اونس طلا صبح امروز با ۲۷. ۰  درصد کاهش به ۱۹۵۱ دلار و ۶۰ سنت رسید که حدود ۱۱ دلار کمتر از بالاترین سطح سه ماهه روز جمعه بود. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱۴ درصد کاهش به ۱۹۵۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

دلار بالاتر از پایین‌ترین سطح خود در آوریل ۲۰۲۲ قرار گرفت و طلا را برای دارندگان سایر ارزها گران‌تر کرد.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس گفت: افزایش قیمت طلا پس از کاهش قیمت مصرف‌کننده متوقف شده است و این پتانسیل را برای اصلاح فنی به منطقه ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۰ دلار باقی می‌گذارد.

داده‌های هفته گذشته در ایالات‌متحده به روند کاهش تورم اشاره کرد زیرا قیمت‌های مصرف‌کننده با کندترین سرعت در بیش از دو سال گذشته رشد کردند. انتظار می‌رود هفته آینده فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا افزایش داشته باشند و  بانک مرکزی ایالات‌متحده احتمالاً قبل از کاهش در سال آینده متوقف می‌شود، در حالی که در اروپا افزایش دیگری پیش‌بینی می‌شود.

نرخ‌های بهره پایین تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد.

اقتصاد چین به عنوان بزرگ‌ترین مصرف کننده طلا، در سه ماهه دوم با سرعت ضعیفی رشد کرد و از رشد ۲.۲ درصد در سه ماهه اول به  ۰.۸ درصد رسید.

بر اساس گزارش رویترز در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۶ درصد کاهش به ۲۴.۷۸ دلار رسید، پلاتین ۰.۸ درصد کاهش یافت و به ۹۶۳ دلار و ۹۵ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۶ درصد کاهش به ۱۲۶۳ دلار  و ۲۶ سنت رسید.

انتهای پیام

 

منبع: ایسنا

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۳۷۰ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا