سقوط ۷ درصدی اونس طلا در دو ماه گذشته

کد خبر : 11024
19 تیر 1402 - 18:04

قیمت طلا امروز(دوشنبه) پس از آن که داده‌های مشاغل ایالات‌متحده در هفته گذشته تردیدهایی را در مورد قدرت بازار کار ایجاد کرد، با کاهش مواجه شد و سرمایه‌گذاران را بر آن داشت که نسبت به مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تردید بیشتری داشته باشند.

به گزارش رویترز، انتشار اطلاعات بازار کار آمریکا در هفته گذشته قیمت طلا را تقریباً ثابت نگه داشته است. چون حالا سرمایه‌گذاران نسبت به سیاست افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تردید دارند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.20 درصد کاهش به 1921 دلار و 20 سنت رسید. هر اونس طلا از اوایل ماه می تاکنون در حدود 7 درصد کاهش داشته است.

گزارش وزارت کار آمریکا در روز دوشنبه نشان داد رشد اشتغال در این کشور در ماه ژوئن به پایین‌ترین رقم طی دو سال و نیم گذشته رسیده است، اما دستمزدها رشد خوبی داشته‌اند.

با این وجود، باز هم انتظار می‌رود فدرال رزرو نرخ بهره را در اجلاس آینده افزایش دهد. طلا به شدت نسبت به بالا رفتن نرخ بهره حساس است، چون هزینه نگهداری آن به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید این فلز گرانبها را پایین می‌آورد.

از طرف دیگر آمار بانک‌های مرکزی و صندوق‌های ثروت ملی نشان می‌دهد تعداد روز افزونی از کشورها در حال بازگرداندن ذخایر طلا به داخل هستند تا به نوعی از خود در برابر تحریم‌های اعمال شده غربی علیه روسیه محافظت کنند.

صندوق سرمایه‌گذاری طلای اس‌پی‌دی‌آر که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری در بورس با پشتوانه طلاست اعلام کرده دارایی‌های آن 0.3 درصد در روز جمعه کاهش یافته است.
قیمت نقره امروز با 0.32 درصد کاهش به 23 دلار و 22 سنت رسید و پلاتین با 0.60 درصد کاهش، 98 دلار و 35 سنت معامله می‌شود.
انتهای پیام

منبع: تسنیم

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۳۶۳ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا