رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران؛

کاهش تقاضا برای خرید طلا و سکه بر بازار حکمفرماست

کد خبر : 10888
12 تیر 1402 - 16:04

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد دلایل نوسان اخیر قیمت طلا و سکه در بازار گفت: در روزهای اخیر قیمت انس جهانی طلا حدود ۹ دلار کاهش یافت اما در بازارهای داخلی، افزایش اندک قیمت ارز، بازارهای طلا و سکه را تحت تاثیر قرار داد و شاهد رشد جزئی قیمت‌ها بودیم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد دلایل رشد اخیر قیمت طلا و سکه در بازار گفت: در روزهای اخیر انس جهانی طلا حدود ۹ دلار کاهش یافت اما در بازارهای داخلی، افزایش اندک قیمت ارز، بازارهای طلا و سکه را تحت تاثیر قرار داد و شاهد نوسان قیمت‌ها بودیم.

نادر بذرافشان ادامه داد: یکی از عواملی که قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، نوسانات انس جهانی طلاست. عامل تاثیرگذار دیگر، نوسانات نرخ ارز و همچنین میزان عرضه و تقاضا است که در این میان، اخبار سیاسی و اقتصادی هم در تغییر قیمت‌ طلا و سکه موثر است.

بذرافشان افزود: در روزهای اخیر قیمت انس جهانی طلا کاهش یافته و تقاضا به خصوص در دو هفته اخیر، به شدت کاهش یافته اما تحت تاثیر افزایش قیمت ارز، قیمت‌ها در بازار سکه و طلا بین ۱ تا ۳ درصد افزایش داشته است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ادامه با بیان اینکه تقاضا همچنان در بازار طلا و سکه کاهشی است، عنوان کرد: علت آن، کاهش چشمگیر قیمت طلا و سکه در هفته‌های گذشته بود که باعث نگرانی مردم و کسانی که در بازار طلا و سکه سرمایه‌گذاری کرده‌اند شد اما با توجه به اینکه قیمت‌ها در وضعیت فعلی به ثبات نسبی رسیده است پیش‌بینی می‌شود دیگر التهاب و نوسان خاصی در بازار طلا و سکه نداشته باشیم.

بذرافشان با بیان اینکه در حال حاضر شرایط قیمتی بازار خوب است، افزود: در شرایط فعلی، مردم انتظار افزایش یا کاهش خیلی زیاد را در بازار طلا و سکه نداشته باشند و با توجه به ثبات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، می‌توانند مبادلات خود را برای خرید مصنوعات طلا و سکه انجام دهند.

نوسان قیمت‌ طلا و سکه ادامه دارد؟
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به اینکه افزایش اخیر قیمت طلا و سکه ادامه‌دار خواهد بود یا نه؟ بیان کرد: همانطور که اشاره شد، قیمت‌ها تحت تاثیر نوسانات ارز مقداری افزایش یافته و ادامه‌دار بودن آن چندان قابل پیش‌بینی نیست و باید منتظر اخبار سیاسی و اقتصادی در روزهای پیش رو بود اما به اعتقاد من، تا پایان هفته نوسان افزایشی یا کاهشی خیلی زیادی نخواهیم داشت و نوسان ۱ تا ۳ درصد هم طبیعی است.

بذرافشان در ادامه در مورد اینکه خرید طلا بهتر است یا سکه؟ گفت: ما توصیه می‌کنیم مردم به سمت خرید مصنوعات طلا بروند چرا که حباب سکه همچنان بالاست در حالی که مردم می‌توانند با نصف قیمت حباب سکه، مصنوعات طلا بخرند که هم قابل مصرف است و هم سرمایه امن و اقتصادی است و هم صنعت طلا و جواهر کشور حمایت می‌شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در حال حاضر، حباب سکه امامی حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و با اینکه نسبت به روزهایی که ۷ میلیون تومان بود یک مقدار کاهش یافته باز بسیار سنگین و زیاد است و هیچ توجیه اقتصادی ندارد بنابراین مردم می‌توانند به رسم سنوات قدیم که طلا را به عنوان زینت خریداری می‌کردند، مصنوعات طلا بخرند که در درازمدت هم سرمایه خوبی برای آنهاست ضمن اینکه در حال حاضر، شرایط قیمت‌ها هم خوب است.

 

منبع: همشهری آنلاین

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۱۰۰۴ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا