چشم انداز بازار جهانی طلا با رکود اقتصادی

کد خبر : 10882
10 تیر 1402 - 18:04

تحلیلگران اظهار کردند که فدرال رزرو در سال ۲۰۲۳ نرخ بهره را به ۶ درصد افزایش خواهد داد.

تام لونگو، ناشر Gold، Goats’n Guns، در سال ۲۰۲۲ به درستی پیش‌بینی کرده بود که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سال ۲۰۲۳، زمانی که بسیاری از تحلیلگران چرخش یا مکث پیش‌بینی می‌کردند، به ۴.۵ تا ۶ درصد افزایش خواهد یافت.

فدرال رزرو در تلاش برای کاهش تورم از مارس ۲۰۲۲، نرخ بهره را ۵۰۰ واحد افزایش داد که در ژوئن ۲۰۲۲ به اوج ۹.۱ درصد رسید. نرخ وجوه فدرال در حال حاضر در محدوده‌ای بین ۵ تا ۵.۲۵ درصد است.

فدرال رزرو قبلاً نرخ بهره را در سال ۲۰۲۰ به صفر کاهش داده بود تا به دولت ایالات‌متحده کمک کند تا کمک‌های مربوط به کووید را تسهیل کند. تحلیلگران ادعا می‌کنند که این امر منجر به تورم بالا در سال ۲۰۲۲ شد.

لونگو انتظار دارد با تشدید سیاست‌های پولی فدرال رزرو، ورشکستگی بانک‌های بیشتری در سراسر ایالات‌متحده وجود داشته باشد.

او گفت: من فقط می‌بینم که کل سیستم بانکی مانند یک بمب هسته‌ای منفجر می‌شود. با توجه به ورشکستگی چهار بانک بزرگ در اوایل سال جاری، سیستم بانکی ایالات‌متحده با عدم اطمینان مواجه شد. فرست ریپابلیک، آخرین بانکی که ورشکست شد، با بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار دارایی دومین فروپاشی آن در تاریخ آمریکا بود.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، با فروپاشی سیستم بانکی و ورود اقتصاد به رکود، لانگو پیش‌بینی می‌کند که دارایی‌های مانند طلا سود خواهند برد. او پیش‌بینی کرد: بر اساس یک مدل دهه ۱۹۷۰ ، حداقل ۸ تا ۱۰ هزار دلار برای طلا در چند سال آینده بررسی می‌کنیم. اگر دلار در طرف دیگر جروم پاول سقوط کند، اوضاع برای سرمایه‌گذاران طلا و طلا بسیار جالب خواهد بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۹۰۹ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا