ریزش غافلگیرکننده طلای جهانی

کد خبر : 10627
25 خرداد 1402 - 17:03

 با صعود دلار

قیمت طلا امروز(پنجشنبه) با توجه به افزایش بیشتر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا و تقویت دلار، به پایین‌ترین حد در سه ماه گذشته رسید.

بهای طلا صبح امروز با ۸۱. ۰ درصد کاهش به ۱۹۳۳ دلار و ۹۰ سنت و پایین‌ترین حد خود از ۱۷ مارس رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۴۲ درصد کاهش به ۱۹۳۴ دلار و ۹۰ سنت رسید.

فدرال رزرو در پیش‌بینی‌های اقتصادی جدید نشان داد که اقتصاد قوی‌تر از حد انتظار و کاهش آهسته‌تر تورم منجر به افزایش احتمالی هزینه‌های استقراض به میزان نیم درصد دیگر تا پایان سال جاری خواهد شد.

برایان لان، مدیرعامل GoldSilver Central در سنگاپور گفت: انتظار دو افزایش نرخ بیشتر بر طلا تاثیر گذاشته است و قیمت‌ها می‌توانند فشار فروش بیشتری را تجربه کنند و حمایت بعدی در سطح ۱۹۲۰ دلار خواهد بود.

شاخص دلار آمریکا افزایش یافت و شمش را برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند گران‌تر کرد.

بر اساس ابزار CME Fedwatch، معامله‌گران اکنون با احتمال ۶۹ درصدی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه جولای قیمت‌گذاری می‌کنند.

سوکی کوپر، تحلیلگرفلزات گرانبها در بانک استاندارد چارترد گفت: ما همچنین در حال ورود به یک دوره افت فصلی برای تقاضای فیزیکی هستیم که نشان می‌دهد قیمت طلا در جلسات آتی به احتمال زیاد کاهش می‌یابد.

بر اساس گزارش رویترز، بازارها اکنون به مجموعه‌ای از داده‌های اقتصادی ایالات‌متحده از جمله آمار بیکاری هفتگی تمرکز دارند. همچنین، تمرکز بر نشست بانک مرکزی اروپا باقی می‌ماند که انتظار می‌رود امروز(پنجشنبه) هزینه‌های استقراض را به بالاترین سطح در ۲۲ سال گذشته برساند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۲.۱ درصد کاهش به ۲۳.۴۲ دلار رسید، پلاتین ۰.۸ درصد کاهش یافت و به ۹۶۷.۶۱ دلار رسید و پالادیوم با ۱.۱ درصد کاهش به ۱۳۷۰ دلار و ۷۱ سنت رسید.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۲۴۲۶ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا