افت مجدد اونس طلا/ قیمت طلا در قعر دوماه گذشته قرار گرفت

کد خبر : 10523
9 خرداد 1402 - 12:03

قیمت جهانی اونس طلا امروز دوشنبه با افزایش احتمال رشد مجدد نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و افت تقاضا برای این فلز زرد همچنان در مسیر نزولی قرار گرفت.

به گزارش رویترز، قیمت طلا در روز سه‌شنبه تا پایین‌ترین رقم طی دو ماه گذشته پایین آمده‌است. خوش‌بینی نسبت‌به قرارداد سقف بدهی آمریکا و افزایش احتمال بالا رفتن دوباره نرخ بهره بانک مرکزی این کشور در ماه ژوئن، تقاضا برای این فلز گرانبها را پایین آورده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.39 درصد کاهش به 1935 دلار و 65 سنت رسید.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در روز دوشنبه گفت نسبت‌به تصویب قرارداد سقف بدهی توسط کنگره خوش‌بین است.

رویدادهایی مانند بحران بانکداری و عدم توافق درمورد بالابردن سقف بدهی که باعث بی‌ثباتی اقتصاد آمریکا شده بودند، به پایان رسیده‌اند، بنابراین تمایل بازار به طلا کاهش یافته است.

از طرف دیگر، مقامات فدرال رزرو آمریکا در روزهای اخیر درمورد سیاست‌های سختگیرانه این بانک در مورد نرخ بهره و احتمال بالا رفتن دوباره‌ آن صحبت کرده‌اند. بنابراین تمایل سرمایه‌گذاران به طلا به‌عنوان یک سرمایه غیرسودده کاهش پیدا می‌کند.

نگرانی اصلی سیاست‌گذاران پولی آمریکا درحال‌حاضر نرخ تورم است و تنها پایین آمدن نرخ تورم می‌تواند مانع افزایش دوباره نرخ بهره شود.

بازارها در حال حاضر 39.9 درصد احتمال می‌دهند روند افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن متوقف شود.

قیمت نقره امروز با 1.13 درصد کاهش به 23 دلار و 10 سنت رسید و پلاتین با 0.21 درصد افزایش 1030 دلار و 77 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

 

 

منبع: تسنیم

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۸۲۰ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا