طلای جهانی در مسیر سومین کاهش هفتگی

کد خبر : 10399
6 خرداد 1402 - 12:03

طلا در روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار، در حالی که معامله‌گران پیشرفت مذاکرات سقف بدهی آمریکا و مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را ارزیابی کردند، از پایین‌ترین رقم دو ماه اخیر افزایش یافت و در مسیر سومین کاهش هفتگی متوالی قرار گرفت.

بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی بازار به ۱۹۴۶ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز به ۱۹۴۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

کاخ سفید و جمهوری‌خواهان کنگره قصد دارند آخرین اقدامات را برای افزایش سقف بدهی برای دو سال انجام دهند. قیمت طلا به پایین‌ترین سطح دو ماه اخیر خود یعنی ۱۹۳۶ دلار و ۵۹ سنت رسید و قرار است ۱.۷ درصد در هفته کاهش یابد.

تای وونگ، تاجر مستقل فلزات مستقر در نیویورک گفت: علیرغم نشانه‌های مثبت، توافق بدهی قبل از ژوئن آسان نخواهد بود.

شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی که فدرال رزرو برای هدف تورم ۲ درصدی خود دنبال می‌کند، پس از افزایش ۴.۲ درصدی در ماه مارس، در ۱۲ ماه منتهی به آوریل ۴.۴ درصد افزایش یافت.

معامله‌گران انتظار دارند که فدرال رزرو یازدهمین افزایش متوالی نرخ بهره را در ماه ژوئن ارائه کند که این موضوع جذابیت طلای بدون بهره را از بین می‌برد.

بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری و شاخص دلار نزدیک به بالاترین سطح خود از اواسط ماه مارس تاکنون در نوسان و هر دو در مسیر سومین افزایش هفتگی متوالی خود قرار دارند.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۱.۹ درصد افزایش به ۲۳.۲۳ دلار رسید و برای سومین افت هفتگی متوالی در مسیر قرار گرفت. پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۰۲۲ دلار و ۴۳ سنت رسید، در حالی که پالادیوم ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۱۴۲۵ دلار و ۶۱ سنت رسید.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۷۵۵ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا