دو میلیون نفر از صاحبان مشاغل و اصناف معاف از مالیات هستند

کد خبر : 10476
6 خرداد 1402 - 19:03

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس محاسبات سازمان امور مالیاتی بیش از نیمی از صاحبان مشاغل و اصناف برای عملکرد سال 1401 معاف از مالیاتند و مالیات نمی‌پردازند.

سیدمحمدهادی سبحانیان در توئیتی در صفحه شخصی خود اعلام کرد: بر اساس محاسبات سیستمی و داده‌بنیان سازمان امور مالیاتی کشور، مالیات بیش از نیمی از صاحبان مشاغل و اصناف (حدود 4 میلیون پرونده شغلی) برای عملکرد سال 1401 در محدوده معافیت قرار گرفته، بنابراین نباید مالیاتی پرداخت کنند.

وی این سیاست را برای حمایت از کسبه خرد و اجرای عدالت مالیاتی و بر اساس اختیار تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم دانست که برای سازمان امور مالیاتی در نظر گرفته شده است.

همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: تعداد اظهارنامه صاحبان مشاغل در سال 1400،حدود 2.9 میلیون فقره بوده و سرانه مالیات پرداختی صاحبان مشاغل 5.8 میلیون تومان بوده است. تعداد اظهارنامه ارائه شده از سوی صاحبان مشاغل برای عملکرد سال 1401 پیش‌بینی می‌شود 4.4 میلیون فقره باشد و سرانه مالیات پرداختی صاحبان مشاغل 6.1 میلیون تومان خواهد بود.

امروز هم موحدی بک نظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: صاحبان مشاغل و اصناف تا آخر خرداد ماه فرصت دارند، از طریق سامانه سازمان امور مالیاتی بدون ارائه اظهارنامه مالیاتی نسبت به پرداخت مالیات مقطوع خود اقدام کنند، در غیر اینصورت از شمول قرارداد خارج شده و باید اظهارنامه مالیاتی ارائه کنند که آن هم مورد بررسی و دقت همکاران سازمان مالیاتی قرار می‌گیرد.

پایان پیام

منبع: فارس

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۶۶۷ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا