بازار جهانی طلا در انتظار

کد خبر : 10099
20 اردیبهشت 1402 - 13:02

قیمت طلا امروز (چهارشنبه) در بازه محدودی کاهش یافت که می‌تواند بر موضع سیاست فدرال رزرو تأثیر بگذارد و این در حالی است که معامله‌گران منتظر داده‌های کلیدی تورم ایالات‌متحده هستند.

بهای هر اونس طلا صبح امروز با ۴۳ .۰ درصد کاهش به ۲۰۲۹ دلار و ۹۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۲۱ درصد کاهش به ۲۰۳۰ دلار و ۹۰ سنت رسید.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند قیمت‌های اصلی مصرف‌کننده در ماه آوریل سالانه ۵.۵ درصد افزایش یابد.

هاریش وی، سرپرست تحقیقات در خدمات مالی Geojit گفت: اگر تورم ایالات‌متحده کنترل شود، ممکن است منجر به توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو شود که باعث تضعیف دلار و حمایت از طلا خواهد شد. در حال حاضر بازارها با احتمال ۸۳ درصدی قیمت‌گذاری شده‌اند که بانک مرکزی ایالات‌متحده نرخ‌ها را در سطح فعلی خود در ماه ژوئن حفظ کند.

فیلیپ جفرسون، رئیس فدرال رزرو، روز سه‌شنبه گفت که اقتصاد ایالات‌متحده در حال کاهش است و جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک گفت که هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا بانک مرکزی نرخ‌های بهره را افزایش داده است یا خیر.

هاریش گفت که چشم‌انداز ضعیف برای ارز و بازدهی آمریکا وضعیت پناهگاه امن طلا را دوباره زنده می‌کند. هاریش افزود: نگرانی‌ها در مورد اقتصاد جهانی و چشم‌انداز تقاضا و عرضه نیز ممکن است در آینده نزدیک از این کالا حمایت کند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز اظهار کرد که طلا ممکن است به محدوده ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۴ دلار در هر اونس بازگردد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۵.۵۸ دلار رسید، پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۱۰۶ دلار و ۱۱ سنت رسید، در حالی که پالادیوم با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۶۶ دلار و ۸۵ سنت رسید.

انتهای پیام

 

منبع: ایسنا

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۱۹۵ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا