سقوط آنی قیمت طلا در بازارهای جهانی

کد خبر : 9850
14 فروردین 1402 - 11:01

قیمت طلا امروز (دوشنبه) پس از اعلام غیرمنتظره اوپک پلاس در مورد کاهش تولید نفت و افزایش نگرانی‌های تورمی کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح در یک هفته اخیر رسید.

بهای هر اونس طلا صبح امروز با ۱.۷۷ درصد کاهش به ۱۹۵۲ دلار رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۹ درصد کاهش به ۱۹۵۳ دلار رسید. افزایش قیمت دلار نیز باعث کاهش قیمت این فلز گرانبها شد.

شاخص دلار ۰.۳ درصد بالاتر بود و قیمت نفت امروز (دوشنبه) افزایش یافت. مخارج مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه فوریه نسبتاً افزایش یافت.

هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده زمانی افزایش می‌یابد که نرخ بهره برای کاهش تورم افزایش یابد. بازارها با احتمال ۵۷.۹ درصدی نرخ‌های فدرال رزرو در ماه مه را افزایش خواهند داد.

مت سیمپسون – تحلیلگر سیتی‌ایندکس با توجه به نگرانی از تورم و نرخ‌های بهره بالاتر اظهار کرد درحالی که سرمایه‌گذاران جذابیت طلا را به عنوان یک دارایی امن در مقابل احتمال نرخ‌های بهره بالاتر ارزیابی می کنند، طلا کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، پس از بحران‌های اخیر بانکداری جهانی که باعث شد فدرال رزرو رویکرد افزایش نرخ بهره را کاهش دهد، طلا حدود ۸ درصد افزایش یافت. سوکی کوپر، تحلیلگر گفت که خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی ممکن است به اندازه سال ۲۰۲۲ نباشد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۷ درصد کاهش به ۲۳.۹۱ دلار رسید، پلاتین ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۹۸۶ دلار و ۳۹ سنت رسید، در حالی که پالادیوم با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۶۱ دلار و ۸۰ سنت رسید.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۵۰۸۲ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا