شرایط واردات طلا به کشور تسهیل شد

کد خبر : 8905
9 بهمن 1401 - 16:11

شرایط واردات طلا به کشور با مصوبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ بانک مرکزی تسهیل شد.

بانک مرکزی اعلام کرد: بر اساس این مصوبه که از روز جاری قابلیت اجرا دارد تسهیلات متعددی برای واردات طلا به کشور فراهم شده است.

بر این اساس شرط الزام به گشایش اعتبار اسنادی برای واردات طلا حذف شد و از این به بعد، وارد کنندگان می¬توانند با استفاده از کلیه روشها و ابزارهای پرداخت اقدام به واردات طلا کنند.

همچنین محدودیت استفاده از منابع ارزی خود وارد کننده برای واردات طلا برداشته شد و استفاده از منابع ارزی حاصل از صادرات خود، صادرات دیگران، و ارز دیگران نیز برای واردات طلا فراهم شد.

علاوه بر این تسهیلاتی در رابطه با ثبت اطلاعات وارده در سامانه تأمین ارز، در نظر گرفته شده است که جزئیات آن در بخشنامه ارزی بانک مرکزی به کلیه موسسات بانکی ذکر شده است.

بر این اساس انتظار می¬رود با مصوبه فوق موانع ورود طلا به کشور مرتفع شده و شاهد افزایش ورود طلا به کشور و به تبع آن تعدیل نرخ آن باشیم.

 

انتهای پیام

 

منبع: تسنیم

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۱۷۸۹ بازدید ۱ دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • نادری
    نادری
    1 سال پیش

    واردات طلا اگر اصولی نباشه حتی میتونه در گران شدن آن تأثیر گذار باشد. اگر واردات طلا در برابر صادرات با شرایط ویژه باشه میشه تا حدودی قیمت رو کنترل کرد. یکی از شرایط ویژه میتونه فقط واردات طلای دسته دوم آب شده آزاد باشه در برابر صادرات طلای ساخته شده نو. یکی از فاکتورهای مهم تأثیر گذار در قیمت طلا در بسیاری از کشورهای پیشرفته با اقتصاد قوی میزان سپرده گذاری و سود بانکی هست تا چه میزان واردکنندگان میتونند با این فاکتور مقابله بکنند برای پایین آوردن قیمت طلا در کشور نامشخص هست و احتمالا غیر ممکن.. ولی طلای دسته دوم رو میشه زیر قیمت اسپوت خریداری کرد و با یک برنامه ریزی درست وارد بازارهای جهانی شد و رقابت کرد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا