ثبات نسبی اونس طلا

کد خبر : 8596
21 دی 1401 - 12:10

قیمت طلا امروز چهارشنبه با توجه به اینکه معامله‌گران منتظر آمارهای کلیدی تورم ایالات‌متحده بودند که قرار است در هفته جاری برای ارزیابی موضع فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره ارائه شود با ثبات نسبی همراه بود.

به گزارش رویترز، قیمت طلا در حدود بالاترین رقم طی 8 ماه گذشته ثابت مانده است. ضعف دلار و امید به آرام شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا از قیمت طلا حمایت کرده‌است. تاجران در سخنرانی جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا هیچ نشانه واضحی از سخت‌تر شدن شرایط پولی پیدا نکردند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.01 درصد افزایش به 1877 دلار و 31 سنت رسید.

تحلیلگران عقیده دارند با وجود ضعف دلار و کوتاه آمدن فدرال رزرو از سیاست‌های سختگیرانه پولی خود، فعلاً نمی‌توان انتظار افزایش قابل‌توجه قیمت طلا را داشت و باید منتظر گزارش تورم آمریکا بود که در روز پنجشنبه منتشر می‌شود.

کاهش ارزش دلار تا پایین‌ترین رقم در 7 ماه گذشته خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و تمایل برای آن را بالا برده است.

با وجود این‌که پاول در کنفرانس بانک مرکزی در سوئد هیچ اظهارنظری در مورد سیاست‌های پولی فدرال رزرو نکرد، اما میشل بومن، عضو شورای حکام فدرال رزرو می‌گوید بانک مرکزی آمریکا مجبور است نرخ بهره را جهت مقابله با تورم بالا بیش‌از پیش افزایش دهد.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری فلزات گرانبها را افزایش داده و تمایل برای خرید آنها را پایین می‌آورد.

قیمت نقره امروز با 0.46 درصد افزایش به 23 دلار و 78 سنت رسید و پلاتین با 0.36 درصد کاهش 1078 دلار و 85 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

منبع: تسنیم

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۱۱۰۸ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا