اونس طلا همچنان در دامنه ای محدود

کد خبر : 8190
29 آذر 1401 - 11:09

قیمت طلا با توجه به ادامه نگرانی درمورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تغییر چندانی در روز سه‌شنبه نداشته است.

به گزارش رویترز، قیمت طلا با توجه به ادامه نگرانی درمورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تغییر چندانی در روز سه‌شنبه نداشته است. قیمت هر اونس طلا امروز با 0.19 درصد افزایش به 1791 دلار و 5 سنت رسید.

افزایش 0.1 درصدی شاخص دلار تمایل برای خرید طلا را پایین‌ آورده، چون خرید آن را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

طلا در معاملات روز گذشته به نزدیک سطح 1800 دلار رسیده بود. اما طبق گفته‌ تحلیلگران، دورنمای سخت‌تر شدن سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی مانع افزایش قیمت این فلز گران‌بها می‌شود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته گفت نرخ بهره در سال آینده میلادی بازهم افزایش خواهد یافت تا تورم مهار شود. سایر بانک‌های مرکزی دنیا هم سیاست مشابهی را در پیش گرفته‌اند.

نایب‌رئیس بانک مرکزی اروپا هم اعلام کرده روند افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داشت.

درست است که همواره از طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شد، اما بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری این فلز گران‌بها را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

سرمایه‌گذاران همچنین تحولات به‌وجودآمده در چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده طلا را زیر نظر دارند. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در پکن افزایش یافته و در قطب مالی شانگهای هم رو به گسترش است.

قیمت نقره امروز با 0.34 درصد کاهش به 23 دلار و 12 سنت رسید و پلاتین با 0.04 درصد افزایش 984 دلار و 73 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۶۰۶ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا