ثبات نسبی فلز زرد پس از رشد روز گذشته

کد خبر : 8054
23 آذر 1401 - 12:09

قیمت طلا پس‌از یک افزایش 2 درصدی در روز گذشته به‌دنبال خبر افزایش کمتر از حد انتظار نرخ تورم در آمریکا، امروز تغییر چندانی نداشته است.

به گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران منتظر تصمیم‌گیری مقامات فدرال رزرو آمریکا در اجلاس این بانک در ساعت‌های آینده هستند تا روند افزایش نرخ بهره مشخص شود.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.09 درصد کاهش به 1809 دلار و 20 سنت رسید، درحالی‌که در روز گذشته با یک افزایش 2 درصدی تا 1822 دلار بالا رفته بود، یعنی بالاترین رقم طی 5 ماه گذشته.

کند شدن روند افزایش تورم در آمریکا باعث ضعف دلار و بالا رفتن قیمت طلا در روز گذشته شد. اما قیمت این فلز گران‌بها در حال حاضر تحت تأثیر تصمیم بانک مرکزی آمریکا در مورد نرخ بهره قرار دارد.

تحلیلگران عقیده دارند در صورت تسهیل سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکا، قیمت طلا می‌تواند تا 1832 دلار بالا رود، اما مقاومت شدیدی در سطح 1820 دلار وجود دارد و احتمالاً قیمت این فلز گران‌بها تا پایان سال جاری در حدود همین سطح باقی می‌ماند.

انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را 50 واحد در اجلاس امروز افزایش دهد. از طلا همواره به‌عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود، اما بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری این فلز گران‌بها را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

قیمت نقره امروز با 0.50 درصد کاهش به 23 دلار و 87 سنت رسید و پلاتین با 0.09 درصد کاهش 1034 دلار و 38 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

 

منبع: تسنیم

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۱۱۵۲ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا