قیمت سکه کاهش پیدا می کند؟

کد خبر : 8011
21 آذر 1401 - 13:09

 روز گذشته قیمت اسکناس دلار در معاملات سامانه بازار متشکل ارزی کشور مجددا از مرز کانال ۳۵ هزار تومانی عبور کرد و در پله دوم این کانال معامله شد.

روز گذشته قیمت اسکناس دلار در معاملات سامانه بازار متشکل ارزی کشور مجددا از مرز کانال ۳۵ هزار تومانی عبور کرد و در پله دوم این کانال معامله شد. با وجود روند کاهشی صورت گرفته در قیمت دلار بازار متشکل در نخستین روز کاری هفته جاری و بازگشت نرخ این ارز به سطوح قیمتی کانال ۳۴ هزار تومانی، با شروع معاملات در صبح یکشنبه اسکناس آمریکایی دچار نوسانات افزایشی شد و به پله دوم کانال ۳۵هزار تومانی رسید. این در حالی است که بر اساس مشاهدات به عمل آمده از فضای بازار متشکل، روز گذشته حجم معاملات دلاری در رقم ۱۶ میلیون و ۶۶۶ هزار دلار ثبت شد. در این میان خبرگزاری تسنیم نیز روز یکشنبه به نقل از رئیس پلیس امنیت اقتصادی کشور از کشف ۱۱ میلیون واحد ارزی از اعضای اتاق‌های قیمت‌گذاری غیررسمی ارز خبر داد. نرخ سکه طلا نیز روز گذشته دچار نوسانات افزایشی شد. هر قطعه سکه طلا ضرب امامی در واپسین معاملات عصر روز گذشته با حدود ۲۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به نرخ روز شنبه به رقم ۱۸ میلیون تومان رسید.

حضور مجدد دلار متشکل در کانال ۳۵
دیروز یکشنبه ۲۰ آذر ماه روند نرخ شاخص ارزی در معاملات بازار متشکل ارزی کشور افزایشی بود. هر برگ از این اسکناس آمریکایی نخستین معاملات صبح روز گذشته خود را با حدود یک پله افزایش نسبت به نرخ روز شنبه در مرز ۲ کانال ۳۴ و ۳۵ هزار تومانی آغاز کرد. در صورتی که هر کانال قیمتی را به ۱۰ پله یکسان تقسیم کنیم عمده فعالیت دلار متشکل در روز گذشته روی پله‌های اول و دوم کانال ۳۵ هزار تومانی صورت گرفت و در نهایت با حدود ۲۵۵ تومان افزایش نسبت به نرخ روز شنبه به رقم ۳۵ هزار و ۱۹۰ تومان رسید. اما از جمله اخبار قابل توجه بازار ارز در روز گذشته می‌توان به خبر دستگیری و کشف ۱۱ میلیون واحد ارزی از فعالان غیر رسمی بازار اشاره کرد.

سرهنگ هدایت بهرامی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی کشور روز گذشته در گزارشی از عملکرد یک ماه گذشته این نهاد از شناسایی و دستگیری ۸۸ نفر از اعضای اتاق‌های قیمت‌گذاری دلار و طلای فردایی، اصناف غیرمجاز و دلالان ارزی در یک ماه اخیر خبر داد و گفت: ۱۱ میلیون واحد انواع ارز به صورت فیزیکی از این شبکه اخلال‌گران اقتصادی کشف و ضبط شد. همچنین بهرامی در زمینه فعالیت پلیس امنیت اقتصادی در سال جاری افزود: در ۸ ماه نخست امسال ۱۶۳ نفر از اخلال‌گران ارزی در قالب اتاق‌های قیمت‌گذاری فردایی، صنوف غیرمجاز و دلالان ارزی شناسایی و دستگیر شدند.

روز گذشته فضای معاملات بازار سکه نیز افزایشی بود. هر قطعه سکه امامی در راستای روند افزایشی روز‌های اخیر خود دیروز نیز حدود ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت و به سطح قیمتی ۱۸میلیون تومانی رسید. این در حالی است که هر قطعه نیم و ربع سکه نیز با افزایش قیمت در روز گذشته به میانه نیمه دوم کانال‌های ۱۰ و ۷ میلیون تومانی رسیدند.

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۱۸۳۸ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا