اونس طلا از کانال 1800دلار بازگشت

کد خبر : 7846
12 آذر 1401 - 09:09

بهای جهانی طلا پس اینکه روز گذشته با تداوم روند افزایشی خود به بیش از 1800 دلار هم رسید، در پایان بازار معاملاتی هفته با ۰.۳۰ کاهش به کانال 1700 دلاری بازگشت.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۱۷۹۷ دلار و ۶۳ سنت رسید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، قیمت طلا پس‌از انتشار خبرهای مثبت درمورد نرخ اشتغال ماهانه در آمریکا به محدوده 1700 دلار بازگشت. اما قیمت این فلز گرانبها در معاملات آتی به‌خاطر احتمال آرام‌تر شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا، هنوز هم 1800 دلار است.

درواقع قیمت طلا یک کاهش روزانه را ثبت کرده، اما طی هفته گذشته افزایش قابل‌توجهی داشته است. تحولات قیمت طلا درست مطابق پیش‌بینی‌ها صورت‌گرفته است. دو عامل اصلی بر قیمت این فلز گران‌بها تأثیر گذاشته‌اند، یکی اطلاعات اشتغال آمریکا و دیگری روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور در آینده.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.30 درصد کاهش به 1797 دلار و 63 سنت رسید.

متخصصین بازار عقیده دارند اگر قیمت نقدی طلا زیاد از مرز 1800 دلار فاصله نگیرد، می‌تواند تا 1821 و 1842 دلار بالا رود.

قیمت طلا پس‌از 15 هفته‌ای که در محدوده 1700 دلار و پایین‌تر از آن باقی‌مانده بود، به‌خاطر کاهش تورم و رشد اشتغال در آمریکا که احتمال آرام‌تر شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را در این ماه افزایش می‌دهد، در روز پنجشنبه به بالاترین رقم طی 5 ماه گذشته یعنی بیش‌از 1800 دلار در هر اونس رسید.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری فلزات گرانبها از جمله طلا را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه گفت این بانک از میزان افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر می‌کاهد، اما سیاست‌های سخت‌گیرانه پولی ادامه خواهد داشت چون تورم هنوز هم بالاتر از حد انتظار است.

قیمت نقره امروز با 1.79 درصد افزایش به 23 دلار و 25 سنت رشید، اما پلاتین با 2.47 درصد کاهش 1019 دلار و 11 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

 

منبع: تسنیم

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۸۵۷ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا