بازار طلای جهانی همچنان تحت فشار

کد خبر : 7515
28 آبان 1401 - 15:08

قیمت طلا در محدوه ای مشخص حفظ شد زیرا فروش مسکن موجود در ایالات‌متحده در ماه اکتبر حدود نیم درصد کاهش یافت .

تحلیل‌ها نشان می‌دهند بازار طلا همچنان تحت فشار است و حمایت جدید در حدود ۱۷۵۰ دلار در هر اونس را آزمایش می‌کند زیرا بازار مسکن ایالات‌متحده شاهد ضعف بیشتر اما نسبتاً مطابق با انتظارات بود. قیمت طلا پیش از تعطیلی بازار به ۱۷۵۱ دلار و ۱۰ سنت و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۷۵۲ دلار و ۱۰ سنت رسید.

بازار طلا واکنش چندانی به آخرین داده‌های اقتصادی نشان نمی‌دهد زیرا دلار آمریکا شاهد حرکت تازه‌ای در حال حرکت به آخر هفته است. هر اونس طلا آخرین بار با ۰.۵۱ درصد کاهش به ۱۷۵۴ دلار رسید.

قیمت طلا در اوایل معاملات روز جمعه آمریکا تقریباً بدون تغییر معامله شد. شاخص ضعیف‌تر دلار آمریکا با کاهش قیمت نفت‌خام به پایین‌ترین حد پنج هفته اخیر در یک شبه جبران می‌شود. بازده اوراق قرضه ایالات‌متحده در اواخر این هفته اندکی افزایش یافته که برای فلزات امن کمی نزولی است. معامله‌گران فلزات گرانبها به دنبال جرقه‌ای از اخبار برای افزایش بیشتر قیمت هستند.

طلای دسامبر با ۰.۴ دلار افزایش به ۱۷۶۳ دلار و ۴۰ سنت و نقره دسامبر ۰.۲۲ دلار به ۲۱.۱۹۵ دلار رسید. بازارهای سهام جهانی هم یک شبه درهم تنیده بودند. نگرش معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در ایالات‌متحده در اواخر این هفته پس از گزارش فروش خرده‌فروشی ایالات‌متحده در ماه اکتبر که روز چهارشنبه منتشر شد، اندکی خوش‌بین است. با این‌حال، این شور و شوق مقامات فدرال رزرو آمریکا که ظاهراً گفتند اقتصاد ایالات‌متحده باید برای مدتی در رکود فرو رود تا تورم مشکل‌ساز را کاملاً مهار کند، کمرنگ شد.

بر اساس گزارش رویترز، هدف قیمت صعودی بعدی این است که یک مقاومت نزدیک بالاتر از مقاومت در ۱۸۰۰ دلار ایجاد کند و هدف بعدی قیمت نزولی کوتاه‌مدت این است که قیمت‌های آتی را به پایین‌تر از حمایت فنی در پایین‌ترین سطح ۱۶۶۷ دلاری هفته گذشته بکشاند. ابتدا مقاومت در بالاترین قیمت روز پنجشنبه ۱۷۷۷ دلار و ۶۰ سنت و سپس در بالاترین سطح این هفته ۱۷۹۱ دلار  و ۸۰ سنت مشاهده شد. حمایت اول در پایین‌ترین سطح این هفته ۱۷۵۵ دلار و ۸۰ سنت و سپس در ۱۷۵۰ دلار مشاهده می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۷۳۵ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا