توقف روند صعودی طلا در کانال 1700 دلار

کد خبر : 7350
18 آبان 1401 - 10:08

قیمت هر اونس طلا پس‌از افزایش ۲درصدی در روز گذشته، امروز با ۰.۲۴درصد کاهش به ۱۷۰۸ دلار و ۳۱ سنت رسید.

به‌گزارش رویترز، قیمت طلا بیش‌از 2 درصد در روز سه‌شنبه افزایش یافت و از مرز 1700 دلار در هر اونس گذشت. این افزایش قیمت نتیجه پایین آمدن ارزش دلار و سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا و همچنین برخی خریدهای فنی بوده است، اما تمرکز بازار هنوز بر اطلاعات تورم آمریکاست که قرار است در انتهای همین هفته منتشر شود.

قیمت هر اونس طلا پس‌از افزایش 2درصدی در روز گذشته، امروز با 0.24 درصد کاهش به 1708 دلار و 31 سنت رسید.

قیمت طلا بیش‌از 100 دلار در هر اونس نسبت‌به پایین‌ترین رقمی که هفته گذشته به آن رسیده بود یعنی 1615 دلار افزایش‌یافته است.

تحلیلگران عقیده دارند انتظار آرام‌تر شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در ماه آینده، ارزش دلار را پایین آورده و باعث افزایش خرید طلا و نقره و بالا رفتن قیمت آنها شده است.

شاخص دلار 0.5 درصد کاهش یافته و به پایین‌ترین رقم طی 2 هفته گذشته رسیده است، بدین‌ترتیب قیمت طلا برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر شده است و تمایل برای خرید آن بالا رفته است. سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا هم کاهش یافته است.

طبق گفته متخصصین بازار، طلا از مرز 1600 و بعد 1700 دلار گذشته و شکستن این مرزهای فنی به‌معنی تقویت بیشتر آن است.

شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا در روز پنجشنبه منتشر می‌شود و اقتصاددان‌ها انتظار کاهش نرخ تورم ماهانه و سالیانه را دارند، به‌این‌ترتیب از میزان افزایش نرخ بهره در اجلاس آینده بانک مرکزی آمریکا کاسته خواهد شد که به‌نفع سرمایه‌های مخاطره‌آمیز مخصوصاً طلاست.

از طلا همواره به‌عنوان پشتوانه‌ای ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود اما بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری آن را افزایش می‌دهد و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

شرکت‌کنندگان بازار همچنین بر نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا متمرکز شده‌اند.

قیمت نقره امروز با 0.50 درصد کاهش به 21 دلار و 40 سنت رسید و پلاتین با 0.49 درصد افزایش 1006 دلار و 99 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

 

منبع: تسنیم

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۴۵۶ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا