طلای جهانی با تزلزل دلار ثابت ماند

کد خبر : 6914
26 مهر 1401 - 11:07

قیمت طلا امروز با توقف رشد دلار ثابت بود، اگر چه خطرات ناشی از افزایش بهره تهاجمی توسط فدرال رزرو ایالات‌متحده، رشد شمش‌های با بازده صفر را محدود کرد.

بهای هر اونس طلا صبح امروز با ۰.۰۸ درصد افزایش به ۱۶۵۰دلار و ۳۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۰۵ درصد افزایش به ۱۶۵۱ دلار و ۳۰ سنت رسید.

شاخص دلار یک درصد کاهش یافت، در حالی که بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده نیز کاهش یافت. گیتا گوپینات، معاون صندوق بین‌المللی پول گفت: تورم در ایالات‌متحده، بسیار شدید است و فدرال رزرو باید مسیر خود را حفظ کند و سیاست‌های پولی را سخت‌تر کند وگرنه اعتبار خود را از دست می‌دهد.

چهارمین افزایش متوالی ۷۵ واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه آینده پس از داده‌های هفته گذشته نشان داد که تورم در ماه سپتامبر به شدت افزایش یافته است.

طلا نسبت به افزایش نرخ‌های آمریکا که هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد، بسیار حساس است.

بر اساس گزارش رویترز، دارایی‌های اس‌پی‌دی آرگلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، روز دوشنبه ۰.۲۲ درصد کاهش یافت و به ۹۳۹.۱ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۸.۷۱ دلار در هر اونس رسید و پلاتین ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۹۱۸ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۰۰۸ دلار و ۹۷ سنت رسید.

انتهای پیام

 

منبع: ایسنا

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۶۹۹ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا