بازگشت طلا به کانال 1600 دلار

کد خبر : 6808
16 مهر 1401 - 14:07

قیمت طلا به‌دنبال انتشار اطلاعات مثبت در مورد آمار اشتغال آمریکا و احتمال افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی این کشور به زیر 1700 دلار سقوط کرد.

به‌گزارش بلومبرگ، این اطلاعات نشان می‌دهند اشتغال در بخش غیرکشاورزی در آمریکا 263 هزار شغل در ماه گذشته میلادی افزایش‌یافته که بیشتر از پیش‌بینی اقتصاددان‌ها بوده‌است. نرخ بیکاری هم در این کشور پایین آمده‌است. ارزش دلار و نرخ سود اوراق قرضه‌ی خزانه‌داری آمریکا به‌دنبال انتشار این خبر بالا رفته و بر قیمت طلا تاثیر گذاشته‌است‌.

قیمت هر اونس طلا امروز با 1.3 درصد کاهش به 1694 دلار و 82 سنت رسید.

این اطلاعات باعث می‌شود فدرال‌رزرو آمریکا آماده یک افزایش نرخ بهره دیگر در تلاش برای مهار تورم شود. افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی بر قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاثیر گذاشته و باعث شده ارزش این فلز گران‌بها 17 درصد نسبت‌به اوج آن در ماه مارس کاهش یابد.

جان ویلیامز، رییس بانک فدرال‌رزرو نیویورک گفت نرخ بهره بانک مرکزی باید تا حدود 4.5 درصد افزایش یابد، اما سرعت رسیدن به این رقم به عملکرد اقتصاد بستگی دارد.

وی تاکید کرد در حال حاضر هدف بازگرداندن تورم به نرخ 2 درصد است.

اطلاعات ضعیف اقتصادی آمریکا در بخش تولید کارخانه‌ای در هفته گذشته باعث شد احتمال آرام‌تر شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی افزایش یابد و قیمت طلا به بالاتر از 1700 دلار برسد. اما مقامات فدرال‌رزرو آمریکا هنوز در ادامه روند افزایش نرخ بهره مصمم هستند.

قیمت نقره امروز با 1.96 درصد کاهش به 20 دلار و 26 سنت رسید و پلاتین با 0.86 درصد کاهش 916 دلار و 82 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

 

منبع: تسنیم

[اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد]

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۶۵۷ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا