طلای جهانی در محدوده 1700دلار

کد خبر : 6781
12 مهر 1401 - 09:07

قیمت طلا امروز(سه‌شنبه) بعد از آن که به بالاترین حد خود در سه هفته اخیر رسید، کاهش یافت زیرا دلار قوی‌تر جذابیت شمش به قیمت دلار را کاهش داد و با حمایت از کاهش بازدهی خزانه‌داری آمریکا مقابله کرد.

بهای هر اونس طلا صبح امروز به ۱۶۹۶ دلار و ۴۰ سنت رسید و بالاترین قیمت خود از ۱۴ سپتامبر را با قیمت ۱۷۰۲ دلار و ۳۹ سنت به ثبت رساند. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز با ۰.۲۵ درصد کاهش به ۱۶۹۷ دلار و ۴۰ سنت رسید.

شاخص دلار پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح خود از ۲۳ سپتامبر، ۰.۱ درصد افزایش یافت و شاخص بازدهی خزانه داری ۱۰ ساله ایالات‌متحده نزدیک به پایین‌ترین سطح ۱.۵ هفته‌ای خود در روز گذشته(دوشنبه) بود.

فعالیت‌های تولیدی ایالات‌متحده در ماه سپتامبر با کاهش سفارش‌های جدید در بحبوحه افزایش نرخ بهره تهاجمی از سوی فدرال رزرو برای کاهش تقاضا و کاهش تورم، با کندترین سرعت خود در تقریباً ۲.۵ سال اخیر رشد کرد.

جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک گفت: در حالی که نشانه‌هایی از کاهش تورم وجود دارد، فشارهای اساسی قیمت‌ها همچنان بالاست و این بدان معناست که بانک مرکزی ایالات‌متحده باید برای کنترل تورم اقداماتی انجام دهد.

اگر چه طلا به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می‌شود اما نرخ‌های بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بهره را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، دارایی‌های اس‌پی‌دی آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، با افزایش ۰.۳۴ درصد از ۹۳۹.۷ تن در روز جمعه به ۹۴۲.۸۹ تن در روز دوشنبه رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۰.۶۴ دلار رسید، پلاتین ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۸۹۹.۵۰ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۲۳۶ دلار و ۸۴ سنت رسید.

انتهای پیام

 

منبع: ایسنا

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۹۲۸ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا