تجمع اصناف و بازاريان تهران در محکومیت اغتشاشات و هتک حرمتهای اخیر

کد خبر : 6693
6 مهر 1401 - 17:07

اصناف و بازریان با صدور بیانیه ای خواستار برخورد قاطع با مسببین اغتشاشات اخیر شدند و تاکید کردند در این فتنه از پیش طراحی شده، اصناف و بازاریان نه تنها با این یاغیان همراهی نکردند بلکه با حفظ آرامش در بازار نقشه شوم استکبار را نقش بر آب کردند.

تجمع اصناف و بازاریان تهران همزمان با هفته دفاع مقدس در محکومیت اغتشاشات اخیر و هتک حرمت به مقدسات و همچنین در دفاع از آرمان‌های اسلام و انقلاب اسلامی امروز چهارشنبه با حضور سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ و قاسم نوده فراهانی رئیس و هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران، روسای سازمان بسیج اصناف کشور و تهران بزرگ، روسای اتحادیه های صنفی تهران و اصناف و بازاریان در مسجد امام خمینی (ره) بازار بزرگ تهران برگزار شد.

سردار سرتیپ پاسدار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در این مراسم اظهار کرد: هفته دفاع مقدس یادآور ایثارگری‌ها و شهادت بسیاری از مردان و قهرمانان ملت است؛ دورانی که سراسر ایثار بود و به واسطه همین ایثارگری‌ها بود که کشور تاکنون علی‌رغم وجود همه دشمنی‌ها ثبات دارد؛ به‌عنوان مثال حوادث اخیر نشان داد که اغتشاشگران هیچ هدفی جز ناامن ساختن کشورمان و از تعادل خارج کردن کشور از ثباتی که از آن برخوردار است، ندارند.

حسن‌زاده به اغتشاشات اخیر اشاره و بیان کرد: دشمنان به واسطه فتنه‌ای که ایجاد کردند، نگذاشتند که دستاورد‌های پیوستن ایران به معاهده شانگهای به درستی بیان شود؛ آن‌ها برای انجام این اقدام خود، نفراتی را برای ایجاد اغتشاش فرستادند که تعدادی را دستگیر کردیم و تعدادی هم در حال شناسایی برای دستگیری هستند؛ آن‌ها در هر عرصه‌ای که مقابل جمهوری اسلامی ایران اقدام کردند با شکست مواجه شدند؛ به‌عنوان مثال 30 سال تهاجم فرهنگی کردند، اما حججی‌ها و شهدای مدافع حرم مقابل آن‌ها ایستادند.

فرمانده سپاه تهران بزرگ افزود: ما از درون و از میان فتنه‌های مختلف عبور کردیم؛ زیرا دشمنان از همان‌ماه‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی سعی در نابودی انقلاب داشتند؛ بنابر این در همان روز‌های اول پیروزی انقلاب، دشمنان ما متوجه شدند که چنانچه جلوی این انقلاب را نگیرند، باید روزی بساط خود را از منطقه جمع کنند؛ به همین علت غائله‌هایی همچون حوادث کردستان، گنبد،؛ سیستان و بلوچستان و خوزستان را به‌وجود آوردند.

سردار حسن زاده خاطرنشان کرد: زمانی که انقلاب اسلامی در کشورمان به پیروزی رسید، دشمن تصمیم گرفت که جنگ تمام‌عیاری را در ابعاد مختلف علیه این انقلاب به راه بیندازد؛ آن‌ها تصور می‌کردند که چون در بخش‌های مختلف از جمله در حوزه نظامی، کشوری به شدت وابسته بودیم که حتی آمریکایی‌ها اجازه گریس‌کاری قطعات تسلیحات نظامی را به کارکنان ارتش کشورمان نمی‌دادند، لذا در کوتاه‌ترین زمان ممکن این انقلاب سقوط خواهد کرد؛ به همین علت در اولین روز‌های پس از پیروزی انقلاب، همان‌گونه که عنوان شد با راه‌اندازی غائله‌های مورد اشاره سعی کردند که مانع از قدرت گرفتن نظام جمهوری اسلامی در ایران شوند.

فرمانده سپاه تهران بزرگ اضافه کرد: فتنه‌های امروز فتنه‌های جهانی است که با هوشمندی مردم مهار شد؛ همانند جنگ تحمیلی که جنگی جهانی بود، ولی به واسطه حضور مردم در صحنه، این جنگ بین‌المللی را با پیروزی به پایان بردیم.

سردار حسن‌زاده گفت: زمانی که در تلاقی هفته دفاع مقدس و بزرگترین رزمایش اربعین حسینی و همچنین دستاورد بزرگ پیوستن ایران به پیمان شانگهای بودیم، حوادث اخیر به بهانه فوت خانمی در کشور رخ داد و در رسانه‌های خارجی و فضای مجازی این‌گونه وانمود کردند که ایران اسلامی منزوی است، اما دیدیم که رؤسای‌ جمهور کشور‌های مختلف در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برای دیدار با رئیس جمهور کشورمان صف کشیدند.

وی درباره ثمرات دفاع مقدس بیان کرد: این تصور بسیار اشتباهی است که در بیان دستاورد‌های دفاع مقدس فقط بگوییم که یک وجب از خاک کشورمان در این جنگ را به دشمن هم ندادیم، زیرا امام خمینی (ره) درباره دفاع مقدس عنوان کردند که این جنگ موجب توجه مردم جهان به اسلام شد و تجربه‌های مبارزه و دفاع در برابر زورگویان را نشان داد؛ اما علی‌رغم بیان چنین سخنانی از سوی امام خمینی (ره)، آن‌هایی که دَم از امام (ره) می‌زنند، امروز به سخنان ایشان توجه نمی‌کنند؛ یکی از دستاورد‌های هشت سال جنگ تحمیلی این است که حزب‌الله در لبنان تأسیس شد و به واسطه آن، آمال رژیم صهیونستی نابود شد و یمنی‌ها هم متوجه شدند که می‌توانند در برابر ظالم بایستند و به پیروزی‌هایی هم دست یابند.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) با تأکید بر اینکه در کنار عاطفی بودن، بصیرت حسینی و زینبی هم داریم، عنوان کرد: دشمنان ما به واسطه مشکل معیشتی مردم، عملکردی شتاب‌زده را در پیش گرفتند و برای اینکه نظام اسلامی را از تعادل خارج کنند با ایجاد اغتشاش سعی کردند که به نتیجه مورد نظرشان دست یابند؛ به همین جهت اقدام به آتش زدن وسایل عمومی و خودرو‌های پلیس، جوسازی علیه سیستم امنیتی کشور و خشونت و کشته‌سازی کردند.

سردار حسن زاده ادامه داد: علی‌رغم همه تلاش‌های دشمنان، مردم راه غلط آن‌ها را تشخیص دادند و با اغتشاشگران همراهی نکردند؛ زیرا این ملت هرچند مشکل معیشتی و مسکن دارد، اما میزان بصیرت و دشمن‌شناسی مردم از این‌ مشکلات بالاتر است و این همان عاملی است که موجب پیروزی نظام اسلامی و ملت ایران می‌شود.

حسن‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: مردم ما همان‌هایی هستند که در موشک‌باران شهر‌ها هم دست از این نظام نکشیدند، امروز از آتش زدن سطل زباله توسط عده‌ای اغتشاشگر هراسی ندارند و از پشتیبانی نظام دست برنمی‌دارند؛ البته آن‌ها سعی دارند با انجام عملیات روانی، به جوانان القا کنند که این‌کشور آینده‌ای ندارد؛ اما این‌ تلاش هم نتیجه‌ای برای دشمنان نخواهد داشت.

اصناف و بازاریان خواستار برخورد با مسببین اغتشاشات اخیر شدند

در پایان اصناف و بازاریان در محکومیت حرمت شکنی های اخیر به ساحت مقدسات و اعلام انزجار از این اقدامات بیانیه ای به شرح ذیل صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ان الله یدافع عن الذین امنوا ان الله لایحب کل خوان کفور

مسلما خداوند از مومنان دفاع میکند، قطعا خداوند هیچ خیانتکار ناسپاس رادوست ندارد. (سوره حج آیه 38)

جنگ ماجنگ اعتقاد است، جنگ ارزش‌های اعتقادی – انقلابی علیه دنیای کثیف زور، پول و خوشگذرانی است. جنگ ما، جنگ قداست، عزت، شرف و استقامت علیه نامردمی هاست. رزمندگان ما در دنیای پاکِ اعتقاد و در جهان ایمان تنفس می‌کنند و مسلمین جهان هم که می‌دانند جنگ بین استکبار و اسلام است، جهانخواران را آرام نخواهند گذاشت و ضربه‌های خود را بر همه کاخ نشینان وارد می‌کنند.

بیانات حضرت امام خمینی (ره) 13/04/1367

درحالی که انقلاب شکوهمند اسلامی گام دوم خود را باصلابت برداشته و قله‌های عزت را به توفیق الهی و همت ملت بزرگ ایران یک به یک فتح می کند، عده‌ای قلیل با تحریک امپراتوری رسانه‌ای غربی و عبری به میدان آمده و با توهین به مقدسات ازجمله قران کریم وپیامبراعظم (صلی الله علیه و آله) و هجمه به احکام الهی بویژه حجاب وعفاف که ازاحکام ضروری دین است، و حمله به نماد ملی پرچم مقدس جمهوری اسلامی، دست به آشوب زده و به گمان خودشان در صدد ضربه زدن به امنیت ملی کشوربودند. دراین میان برخی چهره‌های مشهور از روی جهل و یا عمد آتش بیار معرکه شده و نمکدان شکسته و خواسته یا ناخواسته به این مملکت و ملت بزرگ ایران خیانت نمودند.

این جماعت خائن و بعضا فریب خورده، اشتباه قبلی خود را در به آشوب کشیدن جامعه تکرار کردند و دست خود را به خون بهترین جوان‌های این مرز و بوم آلوده نمودند، ولی دوباره توسط امت رسول الله (صلی الله علیه و آله) سیلی محکمی خورده و فرار را برقرار ترجیح دادند.

دراین فتنه از پیش طراحی شده، اصناف و بازاریان مثل گذشته با بصیرت مثال زدنی خود نه تنها با این یاغیان و اراذل و اوباش همراهی نکرده بلکه با حفظ آرامش در بازار نقشه شوم استکبار جهانی و ایادی مزدور داخلی رانقش برآب نمودند. اصناف وبازاریان ضمن محکومیت شدید فتنه‌گری‌های اخیر درکشور، ازهمه حافظان امنیت بویژه نیروی انتظامی قهرمان وبسیجیان دلاور قدردانی نموده وامنیت اقتصادی را مدیون امنیت ملی می دانند. ما اصناف و بازاریان کشور همچون گذشته که در دفاع ازاحکام اسلامی و در پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشته و در دوران دفاع مقدس که این روز‌ها یادآور رشادت‌های رزمندگان است، بابذل مال و جان و تقدیم یازده هزارشهید از کیان ایران اسلامی دفاع کردیم، پای انقلاب خود ایستاده ایم و به عناصر خود فروخته میگوییم که:‌

ای مگس، عرصه سیمرغ نه جولانگه توست

عرض خود میبری و زحمت ما میداری

همچنین ازقوه محترم قضاییه میخواهیم که ضمن برخوردقاطع با مسببین این فتنه و عناصر خودباخته ازحریم عفاف و حجاب که ضامن سلامت اخلاقی خانواده و جامعه است، دفاع نموده و براجرای تبصره ماده 638 قانون مجازات اسلامی در برخورد با جرایم ضد عفت و اخلاق عمومی ازجمله بی‌حجابی و بدحجابی اصرار بورزد.

ماضمن گلایه از رها بودن فضای مجازی که اتفاقات اخیر را رقم زد، و کم کاری‌های نهاد‌های مسئول درقوای مجریه و مقننه دربخش حجاب و عفاف، خواستار اقدامات اساسی رسانه ای، فرهنگی، آموزشی و تربیتی توسط مسئولین امر هستیم و آمادگی خود را برای همکاری همه جانبه دراین خصوص اعلام می‌داریم. ان شاء الله به توفیق الهی کم کاری اصناف و بازار در بخش فرهنگی را جبران خواهیم نمود و احیاء فریضتین امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه خود می‌دانیم.

6مهرماه 1401

اصناف و بازاریان تهران

انتهای پیام

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۱۶۷۲ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا