کدام بانک مرکزی بیشترین خرید طلا را دارد؟

کد خبر : 6340
19 شهریور 1401 - 15:06

ذخایر طلای بانک مرکزی ترکیه به بالاترین حد دو سال اخیر رسید.

به گزارش ترکیش، بانک مرکزی جمهوری ترکیه (CBRT) به بانک مرکزی تبدیل شده که بیشترین خرید طلا را در هفت ماهه نخست سال جاری میلادی انجام داده زیرا تقاضای بانک مرکزی برای طلا در ماه جولای همچنان قوی بوده است.

داده‌های شورای جهانی طلا نشان می‌دهد که بانک مرکزی جمهوری ترکیه در هفت ماهه اول سال، ۷۵ تن طلای خالص خریداری کرده و در ماه جولای ذخایر رسمی طلا را ۱۲ تن افزایش داده است. داده‌ها نشان می‌دهد که این مورد به‌طور کلی تاکنون با میانگین متوسط ماهانه در سال جاری مطابقت دارد و خرید خالص طلا از اول سال تا به امروز را به ۷۵ تن رسانده است.

مجموع ذخایر رسمی طلای بانک مرکزی جمهوری ترکیه اکنون به ۴۶۹ تن رسیده که بالاترین میزان در دو سال گذشته است. در همین حال، ذخایر خالص طلای جهانی در ماه جولای ۳۷ تن افزایش یافت که این افزایش در ماه ژوئن ۶۴ تن بود.

بانک مرکزی که بیشترین خرید خالص را در ماه جولای انجام داد، بانک مرکزی قطر با ۱۵ تن بود. پس از قطر، هند با ۱۳ تن، ترکیه با ۱۲ تن و ازبکستان با ۹ تن خرید خالص قرار دارند. بیشترین فروش خالص در ماه مورد بحث از قزاقستان با ۱۱ تن بوده است.

اگرچه بانک مرکزی جمهوری ترکیه در ماه جولای از قطر و هند عقب بود اما جایگاه خود را به‌عنوان بانک مرکزی که بیشترین خرید طلا را در سال ۲۰۲۲ انجام داد، حفظ کرد. از ماه جولای، ترکیه به سیزدهمین کشور دارای ذخایر رسمی طلا در سراسر جهان تبدیل شد و سهم طلا آن از کل ذخایر به ۳۱.۷ درصد رسید.

در حالی که فدرال رزرو آمریکا با ۸۱۳۳ تن بزرگترین ذخایر طلای رسمی جهان را داشت، آلمان با ۳۳۵۵ تن پس از آن قرار دارد. شورای جهانی طلا اعلام کرد که از ژانویه ۲۰۲۲، داده‌های قابل اعتمادی در مورد ذخایر رسمی روسیه به دست نیامده است.

 

انتهای پیام

 

منبع: ایسنا

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۸۹۳ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا