مسیر صعود طلای جهانی دوباره لغزنده شد؟

کد خبر : 3721
15 مرداد 1401 - 18:05

قیمت طلا پیش از تعطیلی بازار کاهش یافت زیرا اقتصاد ایالات‌متحده در ماه جولای ۵۲۸ هزار شغل ایجاد کرد.

بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی بازار به ۱۷۷۶ دلار و ۴۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز به  ۱۷۷۷ دلار و ۴۰ سنت رسید. بازار طلا شاهد فشارهای جدید فروش است که از مقاومت ۱۸۰۰ دلاری کاهش یافته است، زیرا بازار کار ایالات‌متحده در ماه جولای رشد قابل توجهی داشته است.

اداره آمار کار روز جمعه، اعلام کرد ۵۲۸ هزار شغل در ماه جولای ایجاد شده است. این داده‌ها به‌طور قابل‌توجهی از انتظارات پیش‌بینی‌شده توسط اقتصاددانان که افزایش شغلی در حدود ۲۵۰ هزار نفر را پیش‌بینی می‌کردند، پیشی گرفت. در همین حال، نرخ بیکاری نیز از انتظارات پیشی گرفت و به ۳.۵ درصد کاهش یافت که نسبت به ژوئن کمتر بود.

بازار طلا پیش از انتشار گزارش اشتغال، مقاومت حدود ۱۸۰۰ دلار در هر اونس را آزمایش کرده است، اما در واکنش اولیه به داده‌ها، کشش صعودی خود را از دست داده است. طلای دسامبر آخرین بار با کاهش ۰.۸۲ درصدی در هر اونس، ۱۷۹۲ دلار در هر اونس معامله شد.

به گفته اقتصاددانان، آخرین داده‌های بازار کار به کاهش ترس از رکود رو به رشد در بازار کمک می‌کند. برخی از سیاستمداران و اقتصاددانان استدلال کرده‌اند که اقتصاد نمی‌تواند در رکود باشد زیرا بازار کار قوی است.

اقتصاددانان همچنین می گویند که آخرین داده‌های اشتغال همچنین به فدرال رزرو فرصت می‌دهد تا موضع سیاست پولی تهاجمی خود را حفظ کند.

بر اساس گزارش کیتکو، کاترین جاج، اقتصاددان ارشد در CIBC گفت: در نشانه‌ای واضح از اینکه اقتصاد ایالات‌متحده در رکود نیست، استخدام در ماه جولای تسریع شد و نشان داد که مبارزه فدرال رزرو با تورم هنوز به پایان نرسیده است.

این گزارش به قدرت قوی در بازار کار اشاره کرد زیرا دستمزدها نیز بیش از حد انتظار افزایش یافت. در این گزارش آمده است که میانگین درآمد ساعتی با ۰.۵ درصد یا ۱۵ سنت افزایش در ماه جولای به ۳۲.۲۷ دلار رسیده است. اقتصاددانان انتظار داشتند که دستمزدها ۰.۳ درصد افزایش یابد.

در این گزارش آمده است که دستمزدها در ۱۲ ماه گذشته ۵.۲ درصد افزایش یافته است.

آدام باتن، استراتژیست ارشد ارز در سایت Forexlive، خاطرنشان کرد که بازدهی دلار و اوراق قرضه به دنبال گزارش مشاغل افزایش یافته و دو باد مخالف برای این فلز گرانبها ایجاد کرده است.

با افزودن به احساسات مثبت اشتغال، دو ماه قبل بازنگری شد. در این گزارش آمده است که گزارش اشتغال در ژوئن به ۳۹۸ هزار بازنگری شده است که از برآورد اولیه ۳۷۲ هزار افزایش یافته است. داده‌های ماه می از ۳۸۴ هزار تخمین قبلی به ۳۸۶ هزار بازنگری شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۷۲۲ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا