اتاق اصناف ایران:

رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با توجه به موج هفتم کرونا ضروری است

کد خبر : 3706
11 مرداد 1401 - 16:05

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای با اشاره به اینکه رعایت دستورالعمل‌ها در میان مردم و کسب‌وکارها به پایین‌ترین حد خود رسیده است، اعلام کرد که پیرو شیوع موج هفتم کرونا در کشور و سرایت‌پذیری بسیار بالای آن و رعایت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی ضروری است.

این نهاد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به افزایش قابل‌توجه آمار رسمی مبتلایان به سویه جدید کرونا و افزایش مرگ‌ومیرها، بر اساس پیش‌بینی وزارت بهداشت می‌توان کشور را در آغاز درگیری موج هفتم این ویروس دانست. آمار فزاینده مبتلایان موجب شده بار دیگر بیمارستان‌ها در حال پرشدن از بیماران کرونایی باشد.

این اطلاعیه می‌افزاید: بدون تردید تنها راه برون‌رفت از شرایط فعلی تمرکز دوباره بر رعایت دستورالعمل‌ها و رویه‌های صادره ستاد ملی مبارزه با کرونا است و حفظ سلامت عموم مردم و خانواده بزرگ اصناف در گرو اجرای بهینه این دستورالعمل‌ها و برخوردهای قانونی با متخلفان خواهد بود؛ بنابراین لازم است ضمن تأکید بر دریافت دوز سوم و در موارد لزوم دوز یادآور واکسن کرونا، استفاده از ماسک و رعایت سایر دستورالعمل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی نیز در دستور کار تمام اتاق‌ها و اتحادیه‌های صنفی قرار  گیرد.

در این اطلاعیه آمده است: میزان رعایت دستورالعمل‌ها در میان مردم و کسب‌وکارها هم‌اکنون به پایین‌ترین حد خود رسیده و با مقداری همراهی در این برهه زمانی حساس می‌توان کمک کرد تا دولت مجبور به اعمال محدودیت‌های دوباره برای فعالان صنفی نشود که قطعاً موجب ضرر و زیان مضاعف در کسب‌وکارها خواهد شد.

در این اطلاعیه تاکید شده است: اتاق اصناف ایران با تقدیر از تلاش‌ها، همکاری‌ها و اقدامات مؤثر و ارزشمند تمام روسای اتاق‌ها و اتحادیه‌های صنفی کشور، از خانواده بزرگ اصناف کشور انتظار دارد تا با افزایش مسئولیت‌پذیری اجتماعی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی موجب قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس در جامعه و حافظ جان و مال خود و خانواده و همشهریان شوند، بدیهی است اتاق‌ها و اتحادیه‌های صنفی نیز با تشدید بازرسی، نظارت و برخورد قاطع و پلمب واحدهای اندک خاطی، موجب ضمانت در اجرای بیش‌ازپیش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خواهند بود.

منبع: اتاق اصناف ایران

نویسنده: اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران ۷۱۲ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا