ثبات نسبی اونس طلا

کد خبر : 527
20 تیر 1401 - 00:04

قیمت طلا در محدوده کوچک 1742 تا 1744 در معاملات آسیا در نوسان است و شرکت‌کنندگان بازار انتظار تشدید فشار قیمت‌ها را دارند. قیمت هر اونس طلا امروز با 0.02 درصد کاهش به 1742 دلار و 5 سنت رسید. افزایش ارزش دلار، اطلاعات مربوط به قیمت مصرف‌کننده در آمریکا در ماه ژوئن، تصمیمات آینده فدرال‌رزرو […]

قیمت طلا در محدوده کوچک 1742 تا 1744 در معاملات آسیا در نوسان است و شرکت‌کنندگان بازار انتظار تشدید فشار قیمت‌ها را دارند. قیمت هر اونس طلا امروز با 0.02 درصد کاهش به 1742 دلار و 5 سنت رسید.

افزایش ارزش دلار، اطلاعات مربوط به قیمت مصرف‌کننده در آمریکا در ماه ژوئن، تصمیمات آینده فدرال‌رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره و همچنین قیمت نفت خام، همگی بر قیمت طلا در این هفته تاثیر می‌گذارد.
قیمت طلا در سراسر دنیا تا حد زیادی تحت تاثیر دلار آمریکا و در رابطه معکوس با آن قرار دارد. تمایل سرمایه‌گذاران در بحبوحه افزایش خطر رکود اقتصادی، بیشتر به سمت دلار است تا فلزات گران‌بها. همین امر باعث شد ارزش دلار هفته گذشته به بالاترین رقم طی دو دهه گذشته برسد. بسیاری از متخصصان عقیده دارند روند افزایش ارزش دلار در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و طلا را بیش‌از پیش برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران می‌کند.
درحال‌حاضر همه نگاه‌ها به اطلاعات تورم آمریکا در این هفته دوخته شده‌است. اقتصاددان‌ها انتظار دارند شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا در ماه ژوئن به 8.8 درصد برسد، یعنی بالاترین رقم طی 40 ساله گذشته.
در صورت افزایش تورم، مقامات فدرال‌رزرو آمریکا احتمالاً دوباره نرخ بهره را بالا خواهند برد که احتمال رکود اقتصاد را بیشتر می‌کند.
قیمت نقره امروز با 0.07 درصد افزایش به 19 دلار و 25 سنت رسید و پلاتین با 0.80 درصد کاهش 887 دلار و 64 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

نویسنده: اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر و سکه تهران ۳۶۱ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا