گروه ۷ واردات طلا از روسیه را ممنوع می‌کند

کد خبر : 134
11 تیر 1401 - 08:04

به‌گزارش بلومبرگ، جو بایدن رییس‌جمهور آمریکا و سران گروه 7 در مورد ممنوعیت واردات جدید طلا از روسیه به توافق رسیده‌اند. این جدیدترین تحریم روسیه به‌خاطر حمله به اوکراین است. سران گروه 7 این تصمیم را در اجلاس این گروه در آلمان که در روز یکشنبه برگزار می‌شود اعلام خواهند کرد. این ممنوعیت در مرحله […]

به‌گزارش بلومبرگ، جو بایدن رییس‌جمهور آمریکا و سران گروه 7 در مورد ممنوعیت واردات جدید طلا از روسیه به توافق رسیده‌اند. این جدیدترین تحریم روسیه به‌خاطر حمله به اوکراین است.

سران گروه 7 این تصمیم را در اجلاس این گروه در آلمان که در روز یکشنبه برگزار می‌شود اعلام خواهند کرد. این ممنوعیت در مرحله اول بر طلایی که از روسیه به کشورهای عضو گروه 7 صادر می‌شود اعمال خواهد شد. وزارت خزانه‌داری آمریکا این ممنوعیت را در روز سه‌شنبه اعلام کرده و مانع واردات طلای روسیه توسط آمریکا می‌شود.

در شرایطی که تحریم‌های غربی برای مجازات روسیه به‌خاطر حمله به اوکراین تا حد زیادی بازارهای اروپا و آمریکا را به‌روی طلای این کشور به‌عنوان دومین استخراج‌کننده بزرگ طلا در دنیا بسته‌است، این تصمیم گروه 7 جدایی بیشتری بین روسیه و دو مرکز برتر تجارت دنیا یعنی لندن و نیویورک می‌اندازد.

انجمن بازار شمش لندن که استانداردهای این بازار را تعیین می‌کند، پالایشگاه‌های روسیه را از لیست معتبر خود کنار گذاشته‌است. تجارت طلای بین روسیه و لندن از آغاز حمله به اوکراین تقریباً به صفر رسیده‌است.

لندن یکی از مهم‌ترین مقاصد فلزات گران‌بهای روسیه بوده‌است. 15 میلیارد دلار طلای روسیه که در سال گذشته میلادی وارد لندن شد، 28 درصد از کل واردات طلای انگلیس را تشکیل می‌داد.

رئیس‌جمهور آمریکا هم در پانزدهم آوریل دستوری را امضا کرد مبنی‌بر ممنوعیت آمریکایی‌ها برای مداخله در نقل‌وانتقالات مربوط به طلا با مشارکت بانک مرکزی، صندوق ثروت ملی یا وزارت دارایی روسیه.

دراین‌بین، صنعت طلای روسیه به‌دنبال گزینه‌های جدید فروش مانند صادرات بیشتر به چین و خاورمیانه است که عضو گروه 7 نیستند.

 

انتهای پیام

نویسنده: اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر و سکه تهران ۴۰۵ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا