صندوق بین‌المللی پول: منفی شدن رشد اقتصادی آمریکا اجتناب ناپذیر است

کد خبر : 147
11 تیر 1401 - 08:04

به گزارش تاس، کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول، طی سخنرانی سالانه خود در درباره اوضاع اقتصادی آمریکا در واشنگتن گفت: کارشناسان این صندوق معتقدند که ریسک قابل توجهی برای منفی شدن رشد اقتصادی آمریکا طی سال جاری و به خصوص سال آینده میلادی وجود دارد. وی گفت: بر اساس سناریوهای طرح‌شده که مدنظر این […]

به گزارش تاس، کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول، طی سخنرانی سالانه خود در درباره اوضاع اقتصادی آمریکا در واشنگتن گفت: کارشناسان این صندوق معتقدند که ریسک قابل توجهی برای منفی شدن رشد اقتصادی آمریکا طی سال جاری و به خصوص سال آینده میلادی وجود دارد.

وی گفت: بر اساس سناریوهای طرح‌شده که مدنظر این صندوق قرار گرفته است، بعید است که آمریکا بتواند از بروز رکود اقتصادی و رشد منفی جلوگیری کند. بالا بودن قیمت بنزین و گازوئیل تهدیدی برای اقتصاد جهانی است و بر روی سرعت توسعه در جهان اثر می‌گذارد.

رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت: بالا بودن قیمت حامل‌های انرژی هم برای آمریکا و هم برای اقتصاد جهانی یک مخاطره است، چراکه نه تنها بر تورم اثر می‌گذارد بلکه این عامل تبعات گسترده‌تری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بر رشد اقتصادی خواهد گذاشت. زمانی که ما پتانسیل‌ها برای کاهش عرضه نفت به بازار جهانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مدنظر قرار می‌دهیم، این مسئله می‌تواند فشار افزایشی بیشتری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به قیمت نفت وارد کند.

به گفته رئیس صندوق بین‌المللی پول؛ ما احساس می‌کنیم که به سیاست‌هایی نیاز است که از افزایش قیمت نفت در بازار جهانی نفت جلوگیری کند.

جورجیوا اضافه کرد: بسیاری از کشورهای در حال توسعه در شرایط کنونی اوضاع بسیار سختی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه می‌کنند.

انتهای پیام

نویسنده: اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر و سکه تهران ۴۵۳ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا