تحریم کشورهای گروه ۷ برای واردات طلای روسیه، طلا را بالا برد

کد خبر : 116
11 تیر 1401 - 08:04

 بهای هر اونس طلا صبح امروز به ۱۸۳۴ دلار و ۵۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۸۳۵ دلار و ۵۰ سنت رسید. چهار کشور ثروتمند گروه هفت (G۷) روز یکشنبه واردات طلای روسیه را ممنوع کردند تا تحریم‌ها علیه مسکو را تشدید کنند و ابزارهای مالی آن برای تهاجم به اوکراین را […]

 بهای هر اونس طلا صبح امروز به ۱۸۳۴ دلار و ۵۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۸۳۵ دلار و ۵۰ سنت رسید.

چهار کشور ثروتمند گروه هفت (G۷) روز یکشنبه واردات طلای روسیه را ممنوع کردند تا تحریم‌ها علیه مسکو را تشدید کنند و ابزارهای مالی آن برای تهاجم به اوکراین را قطع کنند اما مشخص نیست که آیا G۷ بر سر این طرح اجماع دارند یا خیر، چارلز میشل، رئیس شورای اروپا گفت که این موضوع باید با دقت مورد بررسی و بیشتر مورد بحث قرار گیرد.

طلا به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می‌شود اما نرخ‌های بهره بالاتر، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که سودی به همراه ندارد.

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد اقتصادی ایالات‌متحده را روز جمعه کاهش داد زیرا فدرال رزرو نرخ بهره تهاجمی را افزایش می‌دهد اما پیش‌بینی می‌کرد که ایالات‌متحده به سختی از رکود اجتناب کند.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت طلا هفته گذشته به دلیل افزایش احتمالی افزایش نرخ بهره کاهش یافت، علی‌رغم مشاهده برخی افزایش‌ها در روز جمعه به دلیل عقب‌نشینی دلار و ترس از رکود اقتصادی که جذابیت پناهگاه امن آن را تقویت کرد.

اس‌پی‌دی آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز جمعه از ۱۰۶۳.۰۷ تن در روز گذشته ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۰۶۱.۰۴ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۱.۱۵ دلار، پلاتین ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۹۰۸ دلار و ۹۹ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۸۸۰ دلار و ۶۹ سنت رسید.

انتهای پیام

نویسنده: اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر و سکه تهران ۷۲۱ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا