گشایش نماد معاملاتی جفت‌ارز ریال-روبل در بازار متشکل ارزی ایران

کد خبر : 611
28 تیر 1401 - 00:04

مصطفی قمری‌وفا، مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در توئیتی نوشت: ظهر امروز با گشایش نماد معاملاتی جفت ارز ریال روبل در بازار متشکل ارزی ایران، صادرکنندگان ایرانی از طریق بانک‌ها و صرافی‌های عضو بازار متشکل ارز کشور می‌توانند همانند اسکناس دلار و یورو، روبل را با ‎نرخ توافقی در این بازار عرضه نمایند. دانشجویان هم در چارچوب […]

مصطفی قمری‌وفا، مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در توئیتی نوشت: ظهر امروز با گشایش نماد معاملاتی جفت ارز ریال روبل در بازار متشکل ارزی ایران، صادرکنندگان ایرانی از طریق بانک‌ها و صرافی‌های عضو بازار متشکل ارز کشور می‌توانند همانند اسکناس دلار و یورو، روبل را با ‎نرخ توافقی در این بازار عرضه نمایند.

دانشجویان هم در چارچوب مقررات ارزی بانک مرکزی می‌توانند درخواست خود را در یکی از سرفصل‌های مصارف ارزی خدماتی (غیربازرگانی) که از سوی ‎بانک مرکزی تعیین شده است، ثبت کنند.

پیش از این نیز‌ رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان در مسکو و طی دیدار با مقامات ارشد روسیه، از توافقات راهبردی در حوزه پولی و بانکی خبر داده بود که به‌طور جدی توسط بانک‌های مرکزی دو کشور پیگیری می‌شود.

بنابراین گزارش، با گشایش نماد معاملاتی جفت‌ارز ریال-روبل در بازار متشکل ارزی ایران، توافق ایران و روسیه برای توسعه همکاری‌های پولی و بانکی در گام اول عملیاتی می‌شود.

نویسنده: اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر و سکه تهران ۲۵۷ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا