کلاهبردار خرید طلا در فضای مجازی را شناسایی کنید/ تحت تعقیب در 8 استان

کد خبر : 599
28 تیر 1401 - 00:04

سرهنگ محمد نادربیگی گفت: اخیراً یک فقره پرونده به پلیس آگاهی شهرستان فردیس مبنی بر اینکه مالباخته مقداری طلا در سایت دیوار اگهی نموده و سپس فردی با وی تماس و اقدام به خرید طلا کرده و یک فقره چک به تاریخ روز ارائه کرده است  ارجاع شد. وی افزود: مالباخته پس از مراجعه به […]

سرهنگ محمد نادربیگی گفت: اخیراً یک فقره پرونده به پلیس آگاهی شهرستان فردیس مبنی بر اینکه مالباخته مقداری طلا در سایت دیوار اگهی نموده و سپس فردی با وی تماس و اقدام به خرید طلا کرده و یک فقره چک به تاریخ روز ارائه کرده است  ارجاع شد.

وی افزود: مالباخته پس از مراجعه به بانک با وصول مبلغ با صدور گواهی عدم پرداخت به دلیل مسدودی چک با دستور قضائی و عدم تطبیق امضا مواجه شده و اقدام به پیگیری موضوع از سوی مراجع قضائی می شود .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت پرونده، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرارگرفت و با اقدامات اطلاعاتی کاراگاهان متهم را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را درشهر فردیس دستگیر و به پلیس آگاهی این شهرستان منتقل کردند.

این مقام انتظامی گفت: متهم در ابتدا منکر هرگونه جرم شده و با توجه به مستندات ارائه شده توسط پلیس به جرم خود اعتراف کرد و اذعان داشت که با عناوین وکیل پایه یک، دادیار و مدیر دفاتر شورای حل اختلاف و پروانه کسب با رسته های شغلی مختلف به دفعات متعدد اقدام به کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ نادربیگی اضافه کرد: در بازرسی و اعترافات متهم یک دستگاه خودرو اپتیما کرایه ای، یک فقره دسته چک ۲۵۰ برگی سرقتی،  ۴۴ برگ چک سفید و تعداد زیادی مهر جعلی حوزه قضائی کشف شد.

رئیس آگاهی البرز درخصوص شیوه و شگرد متهم گفت: این فرد با بررسی آگهی های فروش طلای درج شده در سایت های مختلف اقدام به شناسایی سوژه کرده و پس از تماس با آگهی دهنده خود را با عناوین مختلف دولتی و قضائی معرفی نموده و پس از قرار با ظاهری موجه با خودروی گران قیمت در محل حاضر و بعد از وزن نمودن طلا در یکی از مغازه های جواهر فروشی اطراف محل قرار و اطلاع از قیمت خرید پس از توافق به بهانه ای مختلف از جمله اینکه طلای مورد آگهی شباهت زیادی با طلای مفقود شده یادگاری اقوام و یا دوست داشتن مدل و ساخت آن به مبلغی بالاتر از قیمت خرید مغازه توافق و برای جلب اعتماد با فروشنده به بانک مراجعه و در شعبه اقدام به صدور چک ( مسروقه ) به مبلغ توافقی و تحویل آن به فروشنده می نموده است و در فرصتی مناسب تا وقت نوبت با طلا از شعبه متواری می شد.

وی یادآورشد: فرد دستگیرشده دارای سوابق کیفری با اتهام کلاهبرداری و جعل عنوان است و تحت تعقیب استان‌های قم، خراسان رضوی، البرز، تهران، فارس، هرمزگان، اصفهان و سمنان بوده و طلاهای خریداری شده را با فاکتورهای دریافتی از مالباختگان به صورت تک به فروش رسانده است.

وی گفت: تاکنون ۵۰ شاکی دراین خصوص با هویت های مشخص شناسایی و پس از دعوت به پلیس آگاهی و شناسایی متهم به دادسرا معرفی و اعزام شدند .

سرهنگ نادربیگی در پایان اظهار کرد: با دستور بازپرس شعبه ۷ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فردیس، تصویر بدون پوشش این فرد در رسانه ها منتشر می شود تا چنانچه شهروندان از سوی این متهم مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، برای پیگیری پرونده خود به پلیس آگاهی شهرستان فردیس واقع در شهر فردیس، خیابان اهری- جنب ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان فردیس مراجعه کنند.

انتهای پیام

نویسنده: اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر و سکه تهران ۴۷۲ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا