قیمت نفت به 107 دلار نزدیک شد

کد خبر : 602
28 تیر 1401 - 00:04

به گزارش رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت. روز گذشته قیمت نفت به علت نگرانی در مورد کمی عرضه بیش از 5 دلار افزایش یافته بود. هر بشکه نفت برنت با 47 سنت افزایش 106.74 دلار فروخته شد. این نوع نفت روز گذشته 5.1 درصد افزایش یافته بود که بیشترین افزایش از 12 […]

به گزارش رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت.

روز گذشته قیمت نفت به علت نگرانی در مورد کمی عرضه بیش از 5 دلار افزایش یافته بود.

هر بشکه نفت برنت با 47 سنت افزایش 106.74 دلار فروخته شد. این نوع نفت روز گذشته 5.1 درصد افزایش یافته بود که بیشترین افزایش از 12 آوریل به شمار می رود.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 48 سنت افزایش 103.08 دلار معامله شد. WTI دیروز 5.1 درصد افزایش قیمت را ثبت کرد که بیشترین افزایش از 11 ماه می به شمار می رود.

قیمت نفت میان نگرانی در مورد عرضه و نگرانی در مورد احتمال رکود در جهان گیر افتاده است. تحریم های غرب علیه عرضه نفت خام و سوخت روسیه، جریان تجارت به پالایشگاه ها و مصرف کنندگان نهایی را مختل کرده است و این امر نگرانی در مورد اینکه تلاش بانک های مرکزی برای مهار تورم شعله رکود در جهان را شعله ور کند و تقاضا برای سوخت را پایین بیاورد، تقویت کرده است.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته با امید به توافق با عربستان برای افزایش تولید به ریاض سفر کرد اما مقامات سعودی تضمین واضحی برای افزایش تولید ندادند و سفر بایدن نتیجه ای در بر نداشت.

قیمت نفت امروز به علت کاهش ارزش دلار تقویت شد. ارزش دلار به کمترین سطح در یک هفته گذشته رسید و قیمت نفت را برای مالکان ارزهای دیگر اندکی کم کرد.

انتهای پیام

نویسنده: اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر و سکه تهران ۱۶۵ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا